کد خبر: 72358

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۵:۵۶

برنامه راهبردی چای تدوین شد

رئیس پژوهشکده چای گفت: برنامه راهبردی چای با حضور تمام ذی‌نفعان تولید و صنعت چای تدوین شده است. به گزارش املش ما، رضا آزادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی پژوهشکده چای اظهار کرد: همایش تخصصی چای در کنار ششمین کنگره علوم باغبانی ایران توسط پژوهشکده چای برگزار شده […]

رئیس پژوهشکده چای گفت: برنامه راهبردی چای با حضور تمام ذی‌نفعان تولید و صنعت چای تدوین شده است.

چایبه گزارش املش ما، رضا آزادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی پژوهشکده چای اظهار کرد: همایش تخصصی چای در کنار ششمین کنگره علوم باغبانی ایران توسط پژوهشکده چای برگزار شده است.

وی به ارائه بیش از ۲۰۰ مقاله پوستری در کنگره‌ها و همایش‌های علمی داخلی و خارجی توسط پژوهشکده چای اشاره کرد و افزود: پژوهشکده مذکور بیش از ۱۳۰ مقاله در قالب سخنرانی در کنگره‌ها و همایش‌های علمی داخلی و خارجی ارائه کرده است.

رئیس پژوهشکده چای با بیان اینکه بیش از ۱۹۰ مقاله تحقیقی، تحلیلی و ترویجی در مجله‌های داخلی و خارجی توسط این پژوهشکده ارائه شده است، تصریح کرد: دو عنوان کتاب تخصصی چای توسط پژوهشکده چای منتشر شده است.

آزادی، تدوین برنامه راهبردی چای با حضور تمام ذی‌نفعان تولید و صنعت چای را از اقدام‌های پژوهشکده چای خواند و بیان کرد: روزهای مزرعه برای کشاورزان چایکار را برگزار کردیم.

وی به برگزاری هفته‌های انتقال یافته‌های تحقیقاتی چای برای مروجان و کارشناسان حوزه چای اشاره کرد و گفت: هشت شماره از مجله علمی ـ فنی چای توسط پژوهشکده چای منتشر شده است.

رئیس پژوهشکده چای با اشاره به انتشار ۲۰ شماره خبرنامه چای، خاطرنشان کرد: انتشار ۲۴ عنوان نشریه فنی و ترویجی، انتشار ۱۰ عنوان پوستر ترویجی ـ علمی و انتشار ۱۲ شماره متوالی گزارش فعالیت‌های پژوهشی از اقدام‌های پژوهشکده چای محسوب می‌شود.

آزادی به عضویت پژوهشکده چای ایران در انجمن بین‌المللی علوم چای از سال ۲۰۰۸ تاکنون اشاره کرد و یادآور شد: پژوهشکده مذکور عضو اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر است.

وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی برای کارشناسان در حوزه‌های کشت و صنعت چای توسط پژوهشکده چای برگزار شده است، اظهار کرد: همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران در تدوین استانداردهای مختلف چای از جمله اقدام‌های پژوهشکده چای است.

رئیس پژوهشکده چای از همکاری با معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در تهیه و تدوین کتاب اصول فنی، بهداشتی و نظام مدیریت ایمنی فرآوری و بسته‌بندی چای خبر داد و بیان کرد: پیمان مشارکت با بخش خصوصی به منظور تولید چای ارگانیک منعقد شده است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد