کد خبر: 72352

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۵:۴۹

عضویت اندونزی در اوپک تعلیق شد/اندونزی زیرباز کاهش تولیدنفت نرفت

اندونزی در جلسه ۱۷۱ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با توجه به درخواست برای کاهش تولیدش تصمیم گرفت بار دیگر به طور موقت عضویتش در اوپک را تعلیق کند. به گزارش املش ما ‘ژونان ایگناسیوس’ وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز پنجشنبه گفت که این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در اوپک مقرر […]

اندونزی در جلسه ۱۷۱ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با توجه به درخواست برای کاهش تولیدش تصمیم گرفت بار دیگر به طور موقت عضویتش در اوپک را تعلیق کند.

اوپکبه گزارش املش ما ‘ژونان ایگناسیوس’ وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز پنجشنبه گفت که این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در اوپک مقرر شد اندونزی تا سقف ۵ درصد از تولید نفت خود را که شامل ۳۷ هزار بشکه در روز می شود، کاهش دهد.
وی گفت اوپک تصمیم گرفت که تولید نفت خود شامل میعانات را تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد و از اندونزی نیز خواست ۵ درصد از تولیدش را کاهش دهد.
وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی، گفت: با وجود نیاز شدید به درآمدهای دولتی و نفتی، در پیش نویس بودجه سال ۲۰۱۷ این کشور آمده است که تولید نفت نسبت به سال پیش از آن پنجهزار بشکه در روز کاهش یابد.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، ‘ژونان ایگناسیوس’ تصریح کرد از این رو، میزان کاهش قابل قبول برای اندونزی به عنوان یک وارد کننده نفت ۵ هزار بشکه در روز است، در حالی که اوپک ۳۷ هزار بشکه را پیشنهاد کرد.
وی افزود از آنجایی که به صورت نظری بهای نفت افزایش می یابد، کاهش ظرفیت تولید به نفع اندونزی نیست.
اندونزی از سال ۱۹۶۲ تا ۲۰۰۹ میلادی در اوپک عضویت کامل داشت، اما پس از آن برای یک دوره تا سال ۲۰۱۵ از عضویت این سازمان خارج شد و از اوایل سال جاری میلادی و پس از اینکه این کشور درخواست خود را برای عضویت مجدد در اوپک مطرح کرد، به عضویت این سازمان درآمد.
اندونزی با تعلیق فعلی خود از عضویت در اوپک، دوبار به عضویت خود در این سازمان پایان داده است و وزیر انرژی و منابع معدنی این کشور این اقدام را بهترین تصمیم برای همه اعضاء اوپک می داند.
‘ژونان ایگناسیوس’ تصریح کرد از آنجا که تصمیم اوپک برای کاهش تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز می تواند اجرایی شود، با این اقدام اندونزی تعهدی به اجرای تصمیمات اتخاد شده ندارد و این امر همسو با منافع اندونزی است./پانا

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد