کد خبر: 72262

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ - ۲۰:۲۰

اخلاق پیامبر یکی از عوامل انجام رسالت وی و بسط در جهان بود

امام جمعه املش در مراسم ۲۸ صفر که در مسجد اعظم املش برگزار شد ، گفت: اخلاق نیکوی پیامبر گرامی اسلامی باعث موفقیت وی در انجام رسالت او شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در مراسم ویژه ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در مسجد […]

امام جمعه املش در مراسم ۲۸ صفر که در مسجد اعظم املش برگزار شد ، گفت: اخلاق نیکوی پیامبر گرامی اسلامی باعث موفقیت وی در انجام رسالت او شد.

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در مراسم ویژه ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در مسجد اعظم املش گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) با اخلاق خویش سخت ترین انسان ها را به بهترین راه و سعادت رهنمود کرد و حتی صدای پیامبر را در دورترین نقاط دنیا شنیده می شود و این ناشی از اخلاق حسنه و شایسته ی پیامبر است و لحظه لحظه ی دوران نبوت پیامبر اسلام(ص) برای ما درس خودسازی است.

امام جمعه املش افزود: فقدان اخلاق را در دنیای امروز ما بیشتر می توانیم حس کنیم پیامبر گرامی اسلام(ص) آمد که آن حداقل اخلاق انسانی باقیمانده در شبه جزیره عرب را کامل کند در حالی که اخلاق امروز به منجلاب کشیده شده است.

وی خطرنشان کرد: نباید منفعت شخصی و حزبی بر اخلاق اسلامی و انسانی مقدم شود پیامبر(ص) کاری کرد که انسان هایی همچون سلمان و ابوذر با تربیت در مکتب انسان ساز اسلام در نزد پیامبر(ص) از متمدن ترین و باتقواترین انسان ها شوند.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی تصریح کرد: پیامبر(ص) زمانی به پیامبری مبعوث شدند که کفر و ظلم و بت پرستی در سرزمین حجاز به اوج خود رسیده بود و مردم سرزمین حجاز به به هیچ یک از نظامات اجتماعی پایبند نبودند و پیامبر(ص) با کرامات و مناقب و فضیلت فراوانی که داشت باعث اثرگذاری در جامعه شد.

امام جمعه املش گفت: اثرگذاری عملکرد پیامبر(ص) به حدی زیاد بود که هنوز جامعه و امت اسلام از آن بهره می برد. پیامبر(ص) با ابزار معنویت وارد شد و پیامبر گرامی اسلام(ص) برمبنای اخلاق رسالت خویش را قرار داد و سنت و سیره ی پیامبر(ص) روی اخلاق متمرکز بود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد