کد خبر: 72260

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ - ۲۰:۱۹

حب به اهل بیت(ع) ما را در مسیر دین و پیمودن راه شهدا ثابت قدم نگه می دارد

حجت الاسلام علی ایزدپناه استاد حوزه و دانشگاه در مراسم یادواره شش شهید روستاهای چهارده علیا و سفلی گفت: حب به اهل بیت(ع) ما را در مسیر دین و پیمودن راه شهدا ثابت قدم نگه می دارد. به گزارش خبرنگار املش ما ،حجهالاسلام علی ایزدپناه  در مراسم یادواره شش شهید روستاهای چهارده علیا و سفلی […]

حجت الاسلام علی ایزدپناه استاد حوزه و دانشگاه در مراسم یادواره شش شهید روستاهای چهارده علیا و سفلی گفت: حب به اهل بیت(ع) ما را در مسیر دین و پیمودن راه شهدا ثابت قدم نگه می دارد.

یادواره شهدای چهارده سفلیبه گزارش خبرنگار املش ما ،حجهالاسلام علی ایزدپناه  در مراسم یادواره شش شهید روستاهای چهارده علیا و سفلی که عصر امروز همزمان با ۲۸ صفر سالروز رحلت جانگداز پیامبر اسلام(ص) و امام حسن(ع) در مسجد امام خمینی(ره) چهارده علیا برگزار شد؛ گفت:ماه محرم و ماه صفر بهار عقل و اندیشه و عاطفه است.

استاد حوزه و دانشگاه در گیلان افزود: چون عقل حکم می کند که انسان دنبال خوبان و پاکان و صالحان باشد و بدون اندیشه و فکر نمی توان دنباله روی خوبانی مثل ائمه معصوم و شهدای والامقام بود آن چه که ما را در این راه ثابت قدم نگه می دارد و سالیان سال در این مسیر قدم می گذاریم عاطفه و حب به اهل بیت است.

وی اظهار داشت : حضور در مراسم شهدا و ذکر اهل بیت(ع) باعث تداوم این پیوند عاطفی و از نشانه های انسان مؤمن است

حجت الاسلام ایزدپناه در باب سجایای اخلاقی پیامبرگرامی اسلام(ص) با استناد به روایتی از امام علی(ع) گفت: پیامبر همیشه در حال فکر بود و همیشه غمی در دل داشت و کم حرف می زد و هرگز احساس راحتی نمی کرد.

استاد حوزه و دانشگاه در گیلان خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) به همه کسانی که در اطرافش بودند توجه می کرد در انجام امور حد اعتدال را رعایت می کرد و مردم به راحتی با او ارتباط برقرار می کردند و فحش و ناسزا نمی گفت و اهل چاپلوسی نبود و به کسی هم اجازه چاپلوسی را نمی داد.

حجت الاسلام ایزدپناه گفت: اگر کسی ادعای مؤمن بودن دارد باید در اخلاق هم تابع اخلاق پیامبر(ص) باشد و اگر کسی با دیگران بداخلاق باشد مطمئن باشید او مؤمن و حزب اللهی نیست و اگر هم ادعایی داشت منافق است.

وی در پایان تصریح کرد: شهدا مراقب اعمال خود بودند و خود را رها نکردند ما نیز باید از خود مراقبت کنیم مراقب اعمال خویش باشیم مراقب اخلاق خویش باشیم و هرگز خود را رها نکنیم و حتی برای لحظه ای از خود غافل نشویم.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد