کد خبر: 72251

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ - ۱۴:۲۱

قیمت طلا صعودی شد

در حالی که ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم حدود ۱۴ سال گذشته در هفته گذشته رو به کاهش گذاشته است، قیمت طلا امروز بیش از یک درصد افزایش یافت و از پایین ترین رقم ۹ ماه و نیم گذشته فاصله گرفت. به گزارش املش ما به نقل از تسنیم، رویترز اعلام کرد قیمت […]

در حالی که ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم حدود ۱۴ سال گذشته در هفته گذشته رو به کاهش گذاشته است، قیمت طلا امروز بیش از یک درصد افزایش یافت و از پایین ترین رقم ۹ ماه و نیم گذشته فاصله گرفت.

قیمت سکه و طلابه گزارش املش ما به نقل از تسنیم، رویترز اعلام کرد قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۹۲ درصد افزایش به ۱۱۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسید و تا رقم ۱۱۹۷ دلار و ۵۴ سنت بالا آمد.

قیمت فلز زرد در جلسه قبلی به پایین ترین رقم از ۸ فوریه یعنی ۱۱۷۱ دلار و ۲۱ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا امروز با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۱۹۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای جهانی پس از کاهش ۰٫۲ درصدی در جلسه قبل، امروز نیز ۰٫۶۷ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰٫۸۱۰ رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تقویت ارزش دلار تا حدی فروکش کرده و ما ممکن است شاهد علاقمندی برخی برای ورود مجدد به بازار طلا باشیم.»

قیمت طلا از ابتدای ماه جاری تاکنون به دلیل تقویت ارزش دلار و بالا رفتن میزان سوددهی اوراق قرضه آمریکا حدود ۷ درصد کاهش یافته است.

صورت مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا در اوایل ماه نوامبر نشان می دهد که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در روز قبل از انتخابات این کشور مطمئن بوده اند که اقتصاد آمریکا به اندازه کافی تقویت شده که آمادگی افزایش نرخ بهره را داشته باشد. افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار می شود.

تقویت ارزش دلار نیز موجب گران تر شدن طلا برای دارندگان سایر ارزها می شود، و تقاضا برای خرید فلز زرد را کاهش می دهد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد