کد خبر: 72187

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۴:۴۸

باغداران مرکبات اعلام خسارت کنند

صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد باغداران خسارت‌دیده که پیش‌تر نسبت به خرید بیمه‌نامه مرکبات اقدام کرده‌اند،پیش از محو آثار خسارت به نزدیک‌ترین شعبه اصلی یا دفاتر شرکت‌های خدمات بیمه کشاورزی مراجعه و اعلام خسارت کنند. به گزارش املش ما،  بر اساس اطلاعیه روابط عمومی و امور بین الملل این صندوق،طبق تعهدات مندرج در بیمه‌نامه، اکیپ‌های […]

صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد باغداران خسارت‌دیده که پیش‌تر نسبت به خرید بیمه‌نامه مرکبات اقدام کرده‌اند،پیش از محو آثار خسارت به نزدیک‌ترین شعبه اصلی یا دفاتر شرکت‌های خدمات بیمه کشاورزی مراجعه و اعلام خسارت کنند.

پرتقال به گزارش املش ما،  بر اساس اطلاعیه روابط عمومی و امور بین الملل این صندوق،طبق تعهدات مندرج در بیمه‌نامه، اکیپ‌های بررسی خسارات از باغ‌های آسیب‌دیده بازدید به عمل آورده و مطابق جداول قانونی مصوب خسارات وارده به دقت ارزیابی و برآورد خواهد شد.

همچنین هرساله بسیاری از باغدارن مرکبات در موعد مقرر(آغاز فروردین تا نیمه اردیبهشت‌ماه هر سال)نسبت به بیمه باغ‌های خود اقدام می‌کنند.حق بیمه سهم باغدار در هر هکتار از ۵۳۰ هزار ریال تا دو میلیون و ۳۷۰ هزار ریال و سقف غرامات پس از بررسی و تعیین خسارات وارده از ۱۸ میلیون تا ۷۰ میلیون ریال متغیر است.

با توجه به اهمیت تولید مرکبات در کشور،کمک دولت برای محصول مرکبات شمال تا میزان ۷۸ درصد مشارکت در حق بیمه بوده که بالاترین میزان کمک دولت در محصولات باغی به‌شمار می‌رود.

علاوه بر آنچه که درباره بیمه میوه مرکبات گفته شد، تنه درختان مرکبات نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند.شرایط بیمه تنه درختان بسته به سن درخت،میزان خسارت و شدت خسارت متفاوت بوده و محدوده غرامات از ۲۵ تا ۶۰ میلیون ریال در هکتار متغیر است.در حالی که حق بیمه پرداختی باغدار برای برخورداری از این پوشش حمایتی در محدوده ۷۰۰ تا ۹۶۰ هزار ریال در هکتار بوده و میزان کمک دولت نیز ۶۸ درصد است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد