کد خبر: 72143

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۷:۲۷

‎مدیرعامل راه آهن کجاست؟/ چرا برکنار نمی‌شود؟/ آقای روحانی! مرگ ده ها هموطن به اندازه لغو یک سخنرانی اهمیت ندارد؟

‎اوج اقدامات وزارت راه در این حادثه تا کنون اعزام به محل حادثه بوده که آن هم با ساعت ها تاخیر رخ داده. خبری از رییس جمهور هم نیست و او که لغو سخنرانی علی مطهری را مایه شرمساری خوانده بود، نسبت به مرگ ۳۶ نفر و مجروحیت نزدیک به ۱۰۰ هموطن در حادثه ای […]

‎اوج اقدامات وزارت راه در این حادثه تا کنون اعزام به محل حادثه بوده که آن هم با ساعت ها تاخیر رخ داده. خبری از رییس جمهور هم نیست و او که لغو سخنرانی علی مطهری را مایه شرمساری خوانده بود، نسبت به مرگ ۳۶ نفر و مجروحیت نزدیک به ۱۰۰ هموطن در حادثه ای که دولت عامل آن بوده، سکوت کرده است.

حادثه قطاربه گزارش املش ما ، حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان که با خروج ۴ واگن از ریل و حریق ۲ واگن همراه بود حدود ۸۰ کشته یا مجروح بر جای گذاشته و خبری از هیچ اقدام عاجلی از سوی رییس جمهور یا وزیر راه نیست.

‎به گزارش صراط، تا کنون مشخص شده که حادثه مذکور بیش از هر موضوعی حاصل سهل انگاری در مجموعه راه آهن جمهوری اسلامی است؛ هرچند این شرکت در اولین واکنش، از علت حادثه ابراز بی اطلاعی کرده و هر گونه توضیحی را هم به زمانی دیگر موکول کرده. برخی منابع حدس زده اند یخ زدگی سیستم سوزنبانی الکترونیکی عامل این ماجرا باشد که در این صورت و با توجه به اینکه دمای هوا منفی ۱۲ درجه بوده، طبیعتا باید از سوی مسئولین راه آهن پیش بینی می شد.

‎ظاهرا یکی از قطارها به هر دلیلی متوقف شده بود که قطار دیگر به شدت با آن برخورد می کند. غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در اظهار نظری به کمک مدیرعامل راه آهن آمده و صرفا “بی موالاتی رئیس ایستگاه سمنان” را عامل حادثه می داند.

‎به گفته او، مدیر ایستگاه قطار سمنان با دادن دستور حرکت، به قطاری که در ایستگاه  بوده، عامل برخورد دو قطار  بوده است. او می گوید: یکی از قطارها در مسیر به علت مشکل فنی متوقف بوده است و قطار دوم  بعد از حرکت از ایستگاه سمنان به قطار متوقف شده برخورد می‌کند. با توجه به اینکه قطار اول در بین راه متوقف بوده طبیعتا به قطار متوقف در ایستگاه نباید اجازه حرکت داده می‌شد.

‎محمدرضا خباز استاندار سمنان هم در پاسخ به این سؤال که آیا راه‌آهن در خصوص توقف قطار تبریز اطلاع‌رسانی نکرده بود، گفت: اینها بحث‌های فنی است که مدیران راه‌آهن اطلاع بیشتری از آن دارند. به گفته او، آنچه که می‌توان احتمال دارد این است که لکوموتیو قطار تبریز به دلیل شدت سرما یخ زده و این قطار مجبور شده در ۴و نیم کیلومتری از ایستگاه متوقف شود.

‎وزیر راه سفر خود به ترکمنستان را لغو کرده اما نکته قابل تامل اینکه با گذشت چند ساعت از حادثه، خبری از مدیران زیرمجموعه وزارت راه و راه آهن در محل حادثه نبود! به طوری که مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق پس از گذشت چند ساعت از وقوع حادثه بالاخره به محل رسیده و علت تاخیر خود را صعب‌العبور بودن منطقه و عدم حضور در محل به صورت زمینی اعلام کرد.

‎آنچه مسلم است اینکه در حادثه مذکور، اتفاق طبیعی رخ نداده و بی تردید راه آهن مسئول آن است. در چنین شرایطی برکناری – و نه حتی استعفا – رئیس راه آهن کمترین اتفاقی است که باید رخ دهد اما «محسن پورسیدآقایی» مدیر عامل شرکت راه‌آهن و معاون وزیر راه ظاهرا کمتر از بقیه مورد سوال قرار گرفته(!) و خودش هم صرفا هرگونه اطلاعاتی درباره علت حادثه را به زمانی دیگر موکول کرده.

‎اوج اقدامات وزارت راه در این حادثه تا کنون اعزام به محل حادثه بوده که آن هم با ساعت ها تاخیر رخ داده. خبری از رییس جمهور هم نیست و او که لغو سخنرانی علی مطهری را مایه شرمساری خوانده بود، نسبت به مرگ ۳۶ نفر و مجروحیت نزدیک به ۱۰۰ هموطن در حادثه ای که دولت عامل آن بوده، سکوت کرده است./صراط

ارسال دیدگاه

کسب درآمد