کد خبر: 71900

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۱۸:۳۶

تصویر هوایی از برداشت بی رویه شن رودخانه خرشتم

رودخانه خرشتم مرز بین دو شهرستان املش و لنگرود محسوب میشود و در گذشته یکی از نقاط زیبا و گردشگرپذیر منطقه بشمار میرفت ولی برداشت شن از بستر این رودخانه ، موجب از بین بردن زیبایی طبیعت آن شده است. به گزارش خبرنگار املش ما ، برداشت بی رویه شن از بستر رودخانه ها در […]

رودخانه خرشتم مرز بین دو شهرستان املش و لنگرود محسوب میشود و در گذشته یکی از نقاط زیبا و گردشگرپذیر منطقه بشمار میرفت ولی برداشت شن از بستر این رودخانه ، موجب از بین بردن زیبایی طبیعت آن شده است.

به گزارش خبرنگار املش ما ، برداشت بی رویه شن از بستر رودخانه ها در شمال کشور چندسالیست که موجب نگرانی مردم خطه سبز شمالی شده است چرا که این برداشت ها موجب از بین رفتن طبیعت بکر و آبزیان نادر این رودخانه ها میشود .

 

رودخانه خرشتم از ارتفاعات املش سرچشمه میگیرد و وقتی به دریا میرسد به شلمان رود معروف میشود . این رودخانه که در مسیر عبورش موجب سرسبزی منطقه گردیده است وقتی به روستای خرشتم املش میرشد بجای طبیعت بکر و صدای پرندگان و شُرشُر آب رودخانه ، اهالی صدای کامیون های برداشت شن راگوش میدهند!

 

تصویر ذیل بصورت هوایی  از این رودخانه  عکس برداری شده است و  مقدار برداشت بی رویه شن قابل مشاهده است.

 

عکس برداشت شن خرشتم

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • رضا - املش

    تاریخ : ۳۰ - آبان - ۱۳۹۵

    چند سالی است که برداشت های غیرقانونی و بی رویه شن و ماسه از رودخانه های املش واقع در کیازنیک و خرشتم توسط عوامل سودجو و فرصت طلب ادامه دارد و مسئولین دستگاههای نظارتی و قضائی و اجرائی اعم از متولیان آب منطقه ای شرق گیلان ( مستقر در رودسر ) – محیط زیست و نیروی انتظامی و شهرداری شهرستان املش علی رغم علم و اطلاع از این تخلفات زیست محیطی نظاره گر این آن می باشند …..


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد