کد خبر: 71798

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۰

حضور نادر درناها در مزارع اطراف املش

پنج قطعه پرنده زیبای درنای مهاجر وارد حوزه شهرستان املش شدند. به گزارش املش ما عباس ملکی رییس اداره محیط زیست املش با اعلام این خبر گفت: پنج قطعه درنا برای تغذیه در مزارع اطراف املش فرود آمدند و پس از ساعاتی و در حالی که مامورین یگان، فضایی امن برای آنها بوجود آورده بودند، این […]

پنج قطعه پرنده زیبای درنای مهاجر وارد حوزه شهرستان املش شدند.

درنابه گزارش املش ما عباس ملکی رییس اداره محیط زیست املش با اعلام این خبر گفت: پنج قطعه درنا برای تغذیه در مزارع اطراف املش فرود آمدند و پس از ساعاتی و در حالی که مامورین یگان، فضایی امن برای آنها بوجود آورده بودند، این مزارع را به مقصد مناطق شرقی گیلان ترک کردند.
وی افزود: حضور درناها در مناطق شرقی گیلان به ندرت اتفاق می‌افتد و این حضور می‌تواند نشانه‌ خوبی از مساعد بودن و امنیت موجود در زیستگاه‌های این منطقه باشد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، وی خاطرنشان کرد: درنا پرنده‌ای است که زمستان‌ها در بعضی مناطق ایران از جمله تالاب‌های امن فراوان است و ضمن مهاجرت بطور منظم در ناحیه دریای خزر و تالاب میقان دیده می‌شود. در هفته های گذشته ۷۵ قطعه درنا نیز در پارک ملی بوجاق کیاشهر ثبت شده که به گفته کارشناسان در نوع خود برای استان گیلان و پارک ملی رکورد محسوب می‌شود.

درنای خاکستری ۱۱۲ سانتی‌متر است؛ شاهپرهای ثانوی سیاه بسیار دراز و آویخته و به شکل دم، این پرنده را از لک‌لک‌ها و حواصیل‌ها مشخص می‌کند.‌ بدن آن به طور کلی خاکستری سربی است. یک نوار پهن سفید از پشت چشم شروع شده، در طرفین سر و گردن ادامه پیدا می‌کند که در برابر گلو و صورت سیاه پرنده جلوه خاصی دارد .از نزدیک تارک قرمز آن قابل تشخیص است،‌ منقارش از منقار لک‌لک‌ها و حواصیل‌ها کوتاه‌تر است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد