کد خبر: 71410

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۶

سطح زیرکشت بیش از ۸۰ هکتاری دانه روغنی کلزا در املش

رئیس جهاد کشاورزی املش از سطح زیرکشت بیش از ۸۰هکتاری دانه روغنی کلزا در املش خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰۰ هکتار از مزارع شهرستان آمادگی کشت این محصول را دارند. رئیس جهاد کشاورزی املش در گفتگو با خبرنگار املش ما از سطح زیرکشت بالای ۸۰ هکتاری کلزا در شهرستان خبر داد و گفت: […]

رئیس جهاد کشاورزی املش از سطح زیرکشت بیش از ۸۰هکتاری دانه روغنی کلزا در املش خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰۰ هکتار از مزارع شهرستان آمادگی کشت این محصول را دارند.

رئیس جهاد کشاورزی املش در گفتگو با خبرنگار املش ما از سطح زیرکشت بالای ۸۰ هکتاری کلزا در شهرستان خبر داد و گفت: به ازای هر هکتار ۵ کیلو بذر استفاده می شود .

مسعود امیربنده ای افزود: کشت این محصول تنها در روستای چماقستان (در پائین دست) و اکثر روستاهای ییلاقی املش (در بالادست )   توسط کشاورزان املشی زیرکشت رفته.

وی ادامه داد : یکی از مزیت های محصول کلزا زمان کشت آن است که از اوایل پائیز شروع و تا اوایل بهار ادامه دارد یعنی زمانی که زمین بیکار شده و کشاورز مشکل آب ندارد.

رئیس جهاد کشاورزی املش خاطرنشان کرد: در ییلاقات املش سطوحی بیش از ۱۰۰۰ هکتار وجود دارد که زارعین می توانند به کشت این محصول پردرآمد مشغول شوند و موجب افزایش درآمد خود گردند.

امیربنده ای از نظارت مستمر کارشناسان این اداره بر مزارع دانه روغنی کلزا خبر داد و گفت : در هفته جاری دوتن از کارشناسان زراعت وباغبانی به همراه معاون این اداره از مزارع تازه کشت شده کجید و ملکوت بازدید نمودند.

 

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد