کد خبر: 70346

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۹

برگزاری جشن «ولایت علوی» در ۲۰ بقعه رودسر و املش

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش از برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۲۰ بقعه شاخص این شهرستان‌ها خبر داد. به گزارش املش ما ، حجت‌الاسلام عباس خوبرو در گفت‌ وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر خم، اظهار کرد: […]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش از برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۲۰ بقعه شاخص این شهرستان‌ها خبر داد.

عید غدیربه گزارش املش ما ، حجت‌الاسلام عباس خوبرو در گفت‌ وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر خم، اظهار کرد: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۲۰ بقعه شاخص شهرستان‌های رودسر و املش برگزار می‌شود.

وی معرفی و تبیین جایگاه امامت و ولایت فقیه به عنوان ادامه ولایت ائمه معصومین(ع)، فراهم کردن بصیرت و افزایش تفکر ولایی در جامعه به‌ویژه قشر جوان و نوجوان و ارتقای سطح معرفتی عموم مردم نسبت به موضوع امامت و ولایت را از اهداف برگزاری جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی عنوان کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، برنامه‌های متنوعی در دهه ولایت شامل سخنرانی، پاسخ به شبهات شرعی، تزیین اماکن متبرکه، برگزاری مراسم جشن، مولودی‌خوانی و … در بقاع متبرکه این شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی از اجرای جشن بزرگ غدیر خم» در روز عید غدیر در بقعه «آقا سیدمحمد» کلاچای و «آقا سید حسین» کشکلایه املش خبر داد.

خوبرو با بیان اینکه «طرح مهر تحصیلی» در آستانه سال تحصیلی جدید برگزار می‌شود، ادامه داد: این طرح در راستای اجرای نیات واقفان با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و تأمین هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی به توزیع بسته‌های ملزومات نوشت‌افزار بین ۳۰ دانش‌آموز به ارزش هر بسته ۵۰ هزار تومان اشاره کرد و گفت: ملزومات نوشت‌افزار از محل موقوفه حاج رضا اسماعیل‌پور لزرجانی» برای توزیع بین ۲۲ دانش‌آموز لزرجانی در بخش کلاچای و دیگری از محل موقوفه «حاج رضا سلیمانی» در شوییل اشکورات برای ۹ دانش‌آموز تامین می‌شود.

این مسؤول از ثبت دو موقوفه جدید رودسر به ارزش بیش از ۲۳۰ میلیون تومان در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: یک باب مغازه به مساحت ۳۸ متر مربع و ارزش ۲۰۰ میلیون تومان توسط واقف «رخساره میرزایی» در گیشاکجان بخش مرکزی با نیت عزاداری امام حسین(ع)، برگزاری یادواره شهدا و امور قرآنی وقف شده است.

وی خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت ۱۵۰ مترمربع و ارزش ۳۰ میلیون تومان توسط واقف حمیدرضا زین العابدینی» در منطقه قاسم‌آباد سفلی بخش چابکسر با نیت دفن اموات بی‌بضاعت به ثبت رسیده است.

به گفته خوبرو، ۴۶۰ مسجد، ۲۵۴ امامزاده در رودسر و املش به ثبت رسیده و ۲ هزار رقبه و ۱۵۴ موقوفه در این شهرستان‌ها وجود دارد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد