کد خبر: 70130

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۵:۱۰

احزاب، گروه‌ها و تشکل‌ها مردم را نسبت به قرارداد FATF آگاه کنند

همواره در زمان راهپیمایی‌ها و حوادث تاریخی شاهد صدور انواع بیانیه‌ها و قطعنامه از سوی تشکل‌های سیاسی و فرهنگی هستیم، لازم است در این شرایط حساس نیز تشکل‌های مردم‌نهاد و گروه‌ها وارد عرصه شوند و در این خصوص تحقیق و تفحص و برای اطلاع عموم مطالب را در اختیار مردم قرار دهند.   به گزارش […]

همواره در زمان راهپیمایی‌ها و حوادث تاریخی شاهد صدور انواع بیانیه‌ها و قطعنامه از سوی تشکل‌های سیاسی و فرهنگی هستیم، لازم است در این شرایط حساس نیز تشکل‌های مردم‌نهاد و گروه‌ها وارد عرصه شوند و در این خصوص تحقیق و تفحص و برای اطلاع عموم مطالب را در اختیار مردم قرار دهند.

 

FATF-به گزارش املش ما به نقل از لنگرخبر، چند وقتی است که ماجرای قرارداد FATF محفل مجالس سیاسی و تیتر یک رسانه‌ها است.

 

این روزها سخن درباره FATF فراوان به گوش می‌خورد. محتوا و نتیجه FATF یا برنامه اقدام مشترک مالی را می‌توان به‌صورت خلاصه این‌گونه عنوان کرد: «برنامه‌ای برای کنترل، نظارت و نهایتاً به‌زانو درآوردن ایران در حوزه تبادلات مالی».

 

اتحادیه بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی Financial Action Task Force on Money Launderin  یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که ظاهراً به‌منظور مبارزه با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم شکل‌گرفته است؛ اما حقیقت ماجرا عبارت است از اشراف اطلاعاتی بر منابع و دستگاه‌های مالی کشورها و اعمال خواست‌های غرب در کشورهای مختلف در مورد افراد و شرکت‌هایی است که مورد تحریم ظالمانه آن‌ها قرارگرفته‌اند.

 

بعدازاینکه بانک‌های بزرگ اروپایی از همکاری با ایران سرباز زدند و از برجام «تقریباً هیچ‌» عاید ایران شد، مسئولین و تیم مذاکره‌کننده به‌جای پذیرش اشتباه خود این بار تصمیم گرفتند مشکل  تبادلات بانکی را به نحو دیگری حل کنند. مسئولین اعلام کردند که علت همکاری نکردن بانک‌های بزرگ اروپایی با ایران، قرار گرفتن ایران در لیست سیاه گروه اقدام مالی ( (FATF است و باید برای رفع مشکل از این مسیر گام برداشت.

 

برخی بانک‌های کشور در مسیر اجرای توافق با FATF خود تحریمی را آغاز کرده‌اند و در این مسیر تحریم افراد حقیقی یا حقوقی که ظالمانه مورد تحریم غرب قرارگرفته بودند در اقدامی عجیب و قابل‌تأمل از جانب بانک‌های داخلی نیز آغازشده است که بانک‌های ملت و سپه در این راستا صداوسیما، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و سپاه را تحریم کردند.

 

رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در سال گذشته بارها و بارها به واژه نفوذ اشاره و تأکید کرده‌اند، برخی برای جلوگیری از نفوذ به دنبال افرادی در خارج از کشور بودند ولی شاید بتوان گفت که این قرارداد FATF نیز نوعی نفوذ به شمار می‌رود و لازم است تشکل‌ها و شخصیت‌ها و احزاب در این خصوص روشنگری کنند تا عامه مردم نیز از متن این قرارداد و تبعات آن باخبر شوند.

 

در چند روز اخیر چهره‌های سیاسی تبعات ضد امنیتی و جاسوسی قرارداد FATF را در قالب مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها به اطلاع مردم رسانده‌اند و قرارداد FATF را نقشه اسرائیل، خیانت، تشبیه به کاپیتولاسیون و بر ضد منافع کشور و مردم اعلام کردند.

 

ولی برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب در خصوص این قرارداد نظر دیگری دارند و صلاح مملکت را در مخفی داشتن این موضوع مهم می‌دانند و پا را فراتر گذاشته و می‌گویند: «جار زدن» و مطبوعاتی کردن برخی مسائل اساسی کشور،‌ ساده‌اندیشی است.

 

همواره در زمان راهپیمایی‌ها و حوادث تاریخی شاهد صدور انواع بیانیه‌ها و قطعنامه از سوی تشکل‌های سیاسی و فرهنگی هستیم، لازم است در این شرایط حساس نیز تشکل‌های مردم‌نهاد و گروه‌ها وارد عرصه شوند و در این خصوص تحقیق و تفحص و برای اطلاع عموم مطالب را در اختیار مردم قرار دهند.

 

احزاب، گروه‌ها، تشکل‌ها و … می‌توانند مطالب، بیانیه‌ها، قطعنامه و … را جهت انتشار در رسانه‌ها به آدرس‌های زیر ارسال کنند.

 

شماره تلگرام: ۰۹۲۰۴۲۶۰۸۶۲ یا آی دی تلگرام:   langarnews

 

پست الکترونیکی:   langarnews.ir@gmail.com

برچسب‌ها, ,
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد