کد خبر: 70111

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۴:۱۶

قدیمی‌ترین بلیط بازی فوتبال ایران +عکس

قدیمی ترین بلیط کاغذی یک بازی رسمی فوتبال در ایران با قدمتی بالغ بر ۸۰ سال در موزه فوتبال آذربایجان – تبریز نگهداری می شود. به گزارش املش ما ، قدیمی ترین بلیط کاغذی یک بازی رسمی فوتبال در ایران با قدمتی بالغ بر ۸۰ سال در موزه فوتبال آذربایجان – تبریز نگهداری می شود. […]

قدیمی ترین بلیط کاغذی یک بازی رسمی فوتبال در ایران با قدمتی بالغ بر ۸۰ سال در موزه فوتبال آذربایجان – تبریز نگهداری می شود.
اولین بلیط کاغذیبه گزارش املش ما ، قدیمی ترین بلیط کاغذی یک بازی رسمی فوتبال در ایران با قدمتی بالغ بر ۸۰ سال در موزه فوتبال آذربایجان – تبریز نگهداری می شود.

اولین و قدیمی ترین بلیط کاغذی فوتبال در ایران به بازی فوتبال بین تیم های منتخب تهران و تبریز باز می گردد که به سال ۱۳۱۶ در ورزشگاه باغشمال تبریز برگزار شده است.

این بلیط ارزشمند که به عنوان سندی گرانقیمت توسط یکی از خانواده های تبریزی به سازمان اسناد تحویل داده شده بود، با زحمات “ایوب نیکنام لاله” به موزه فوتبال آذربایجان منتقل و در این مجموعه نگهداری می شود.

گفتنی است، نتیجه ی بازی تیم های منتخب تهران و تبریز در سال ۱۳۱۶ دو بر یک به نفع تیم تبریز خاتمه یافته و تیم تهرانی پس از بازگشت مورد عتاب رضاشاه قرار گرفته بود.

ستاره ی تیم تبریز در این بازی، مرحوم حسین صدقیانی بود که بعنوان نخستین لژیونر فوتبال ایران به اروپا مهاجرت کرد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد