کد خبر: 69950

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ - ۱۹:۰۰

احداث استخرهای پرورش ماهی بر پایه علمی در املش +فیلم

  امیربنده ای از احداث استخرهای ماهی بر پایه علمی و با نظارت پیشکسوتان این عرصه در روستاهای شهرستان املش خبر داد.   رئیس جهاد کشاورزی املش در حاشیه بازدید میدانی از پروژه پرورش ماهی قزل آلا در روستای چمنستان به  خبرنگار املش ما گفت: در راستای اجرای  فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی […]

 

امیربنده ای از احداث استخرهای ماهی بر پایه علمی و با نظارت پیشکسوتان این عرصه در روستاهای شهرستان املش خبر داد.

 

رئیس جهاد کشاورزی املش در حاشیه بازدید میدانی از پروژه پرورش ماهی قزل آلا در روستای چمنستان به  خبرنگار املش ما گفت: در راستای اجرای  فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان اقدام به راه اندازی و احداث استخر پرورش ماهیان سردآبی به صورت متراکم در حیاط منازل و با بهره گیری از برق خانه و چاه آب روستایی گرفت.

 

مسعود امیربنده ای افزود: در اجرای هر مورد از استخر های پرورش ماهی با حمایت و همکاری صندوق کارآفرینی امید شهرستان ، مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اعطا گردیده است.

 

وی ادامه داد: در راستای اجرای علمی پروژه در تمام مراحل از احداث استخر تا تاسیسات تامین بچه ماهی ،خرید ملزومات و…  از تجربیات تولیدکنندگان این عرصه  استفاده شده است و پشتیبان متقبل گردید تامین بچه ماهی ، غذا ، درمان و نظارت را برعهده بگیرد.(در صورت تمایل تولید کننده در چارچوب علمی خریداری شود)

 

امیربنده ای تصریح کرد: استخر های ایجاد شده با مساحت ۵۰ مترمربع ساخته شده اند و در دوره ۶ ماهه بالغ بر یک تن ماهی تولید و عرضه بازار خواهد شد که به مبلغ تقریبی ۴۰۰ میلیون ریال در سال درآمد زایی خواهند داشت.

 

مدیر جهاد کشاورزی املش در پایان از تمام جوانان جویای  کار ، دختران و زنان تحصیل کرده ساکن روستاها خواست در این کار تولیدی به دلیل زود بازده بودن وارد شوند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد