کد خبر: 69782

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۵:۵۱

مهاجرت قزل‌آلاهای خال قرمز گیلان دچار وقفه شد

مهاجرت قزل آلای خال قرمز به واسطه موانع ایجاد شده در مسیر رودخانه های منتهی به دریای خزر،گاه دچار وقفه های جدی شده است. به گزارش املش ما ،چهار متخلف به دلیل مشارکت در صید غیرمجاز دوازده قطعه قزل آلای خال قرمز در مناطق حفاظت شده رودسر،هریک به پرداخت هیجده میلیون ریال جزای نقدی در حق […]

مهاجرت قزل آلای خال قرمز به واسطه موانع ایجاد شده در مسیر رودخانه های منتهی به دریای خزر،گاه دچار وقفه های جدی شده است.

ماهی خال قرمزبه گزارش املش ما ،چهار متخلف به دلیل مشارکت در صید غیرمجاز دوازده قطعه قزل آلای خال قرمز در مناطق حفاظت شده رودسر،هریک به پرداخت هیجده میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت جمهوری اسلامی ایران محکوم شدند.

صید قزل آلای خال قرمز به استناد بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده  و متخلفین علاوه بر پرداخت جریمه پنج میلیون ریالی به ازای صید هر  قطعه از این ماهی به سه ماه  تا یک سال حبس  نیز محکوم خواهند شد.

تاکنون مواجهه مامورین با متخلفین صید این ماهی حاکی از عدم آگاهی برخی از آنها نسبت به کیفر این جرم بوده  که اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان ضمن هشدار جدی به صیادان دام گذار و صید با قلاب اعلام می کند که برخورد مامورین یگان حفاظت محیط زیست گیلان با متخلفین،جدی و بدون اغماض خواهد بود.

قزل آلای خال قرمز از خانواده آزاد ماهیان و ساکن آب های شیرین جهان است که مهاجرتشان به واسطه موانع ایجاد شده در مسیر رودخانه های منتهی به دریای خزر،گاه دچار وقفه های جدی شده و به همین واسطه،گروهی از این ماهیان  ساکن دائمی رودخانه ها شده و علاوه بر زاد و ولد،مراحل رشد را نیز در این رودخانه ها طی می کنند.

متاسفانه این گونه به دلیل شرایط خاص زیستی قابل پرورش نیست و از دست انسان غذا نمی‌گیرد./ایسنا

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد