کد خبر: 69596

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۱۷:۲۵

لزوم بازنگری جدی در راه اندازی کارگروه تخصصی فضای مجازی

در شهرستان املش بیش از ۳۰ درصد جمعیت آن عضو شبکه های اجتماعی هستند ولی کارگروه تخصصی فضای مجازی درآن فعال نمی باشد.   به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در جلسه شورای اداری شهرستان املش که پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد از آلودگی فضای مجازی انتقاد کرد و […]

در شهرستان املش بیش از ۳۰ درصد جمعیت آن عضو شبکه های اجتماعی هستند ولی کارگروه تخصصی فضای مجازی درآن فعال نمی باشد.

 

به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در جلسه شورای اداری شهرستان املش که پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد از آلودگی فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: فرماندار بعنوان رئیس شورای تامین شهرستان باید تمهیداتی در کنترل این فضا بیاندیشد.

 

در خصوص کنترل و مدیریت فضای مجازی با یکی از متخصصین و صاحب نظران این عرصه به گفتگو نشستیم.عباس رنجی

 

مهندس عباس رنجی  در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تشکیل کارگروه فضای مجازی باتوجه به رشد روز افزودن آن الزامیست و اگر بخواهیم امنیت این فضا را برای خانواده ها بیمه کنیم باید فرهنگ سازی درست انجام شود .

 

این مدرس فضای مجازی افزود: در شهرستان املش بیش از ۳۰ درصد جمعیت آن عضو شبکه های اجتماعی هستند ولی هیچ گونه خوراک دهی فرهنگی و اسلامی از سوی سازمان ها مسئول به این جمعیت داده نمی شود.

 

وی خاطرنشان کرد : با راه اندازی کارگروه فضای مجازی از حوادثی همچون خبر دروغ روستای گرکرود املش که موجب شد سایت منافین آن را باز نشر دهد می توان جلوگیری کرد و این اتفاق باید هرچه سریع تر توسط مسئولین با حضور فعالین این عرصه آغاز شد.

 

مهندس رنجی با بیان اینکه پوشش اینترنت در شهرستان املش نزدیک به ۱۰۰ درصد است، گفت: شرکت های ارائه دهنده اینترنت، هزینه های فرهنگ سازی را دریافت میکنند ولی حتی ریالی برای آموزش کاربران خود خرج نمی کنند که مطمئنا با راه اندازی کارگروه فضای مجازی می توان از پتانسیل این شرکت ها استفاده برد.

 

مدرس فضای مجازی استان گیلان تصریح کرد: خانواده ها به استفاده و حضور فرزندان شان در فضای مجازی دغدغه داشته باشند زیرا که امروزه بسیاری از طلاق ها صورت گرفته در جامعه از طریق همین فضا بوده است.

 

وی ادامه داد: همانگونه که انجمن های زیست محیطی در جامعه رواج پیدا نموده و کارهای ارزشمندی را رقم زده اند ، جوانان فعال در این عرصه با راه اندازی سمن ها (NGO) به مسئولین کمک کنند.

 

مهندس عباس  رنجی در پایان خواستار تشکیل هرچه سریع تر کارگروه فضای مجازی در شهرستان ها شد و اظهار داشت : دشمن امروز با شبیخون زدن در فضای مجازی به راحتی می تواند دلسردی نسبت به خدمات نظام را موجب شود.

 

به گزارش خبرنگارما ، چند هفته پیش خبری در فضای مجازی شهرستان املش از درگیری اهالی با نماینده بصورت دروغ منتشر شد که برخی رسانه های استانی بر آن دامن زدند و سایت منافقین درخبری از گوشمالی نماینده توسط چایکاران خشمگین خبر منتشر نموده بود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد