رئیس اداره چای املش با بیان اینکه ۳۲ کارخانه فعال با عقد قرارداد با سازمان چای کشور مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران املشی هستند، گفت: بیش از نیمی از مطالبات چایکاران املشی تاکنون پرداخت شده است.

برداشت چایبه گزارش املش ما ، محمدعیسی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در املش اظهار داشت: ۸ هزار چایکار املشی از آغاز فصل برداشت امسال در اوایل اردیبهشت تاکنون ۱۸ هزار و ۸۲۰ تن برگ سبز چای از ۴۸۵۰ هکتار از باغات چای این شهرستان برداشت کرده‌اند.

رئیس اداره چای شهرستان املش ارزش ریالی این میزان برگ سبز چای را ۳۴۳ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: از مجموع این میزان از مطالبات چایکاران تاکنون ۱۷۳ میلیارد و ۸۰۶ میلیون ریال آن به حساب بانکی چایکاران واریز شده است.

طالبی افزود: از مجموع ۱۸ هزار و ۸۲۰ تن برگ سبز چای برداشت شده در شهرستان املش ۷ هزار و ۸۵۴ تن آن معادل ۴۲ درصد درجه یک و ۱۰ هزار و ۹۶۶ تن معادل ۵۸ درصد هم از نوع درجه دو است.

رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: از مجموع ۳۶ کارخانه چای‌سازی این شهرستان، ۳۲ کارخانه فعال و با عقد قرارداد با سازمان چای کشور با نظارت ناظران اعزامی از این اداره، مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران املشی هستند.

طالبی تصریح کرد: بر اساس نرخ مصوب دولت در سال زراعی جاری، هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۲۴ هزار و ۵۲۵ ریال و درجه ۲ هرکیلو ۱۳ هزار و ۷۳۴ ریال از چایکاران خریداری می‌شود.

اشتراک این خبر در :