کد خبر: 69518

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۳:۳۰

بیش از نیمی از مطالبات چایکاران املشی پرداخت شد

رئیس اداره چای املش با بیان اینکه ۳۲ کارخانه فعال با عقد قرارداد با سازمان چای کشور مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران املشی هستند، گفت: بیش از نیمی از مطالبات چایکاران املشی تاکنون پرداخت شده است. به گزارش املش ما ، محمدعیسی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در املش اظهار داشت: […]

رئیس اداره چای املش با بیان اینکه ۳۲ کارخانه فعال با عقد قرارداد با سازمان چای کشور مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران املشی هستند، گفت: بیش از نیمی از مطالبات چایکاران املشی تاکنون پرداخت شده است.

برداشت چایبه گزارش املش ما ، محمدعیسی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در املش اظهار داشت: ۸ هزار چایکار املشی از آغاز فصل برداشت امسال در اوایل اردیبهشت تاکنون ۱۸ هزار و ۸۲۰ تن برگ سبز چای از ۴۸۵۰ هکتار از باغات چای این شهرستان برداشت کرده‌اند.

رئیس اداره چای شهرستان املش ارزش ریالی این میزان برگ سبز چای را ۳۴۳ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: از مجموع این میزان از مطالبات چایکاران تاکنون ۱۷۳ میلیارد و ۸۰۶ میلیون ریال آن به حساب بانکی چایکاران واریز شده است.

طالبی افزود: از مجموع ۱۸ هزار و ۸۲۰ تن برگ سبز چای برداشت شده در شهرستان املش ۷ هزار و ۸۵۴ تن آن معادل ۴۲ درصد درجه یک و ۱۰ هزار و ۹۶۶ تن معادل ۵۸ درصد هم از نوع درجه دو است.

رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: از مجموع ۳۶ کارخانه چای‌سازی این شهرستان، ۳۲ کارخانه فعال و با عقد قرارداد با سازمان چای کشور با نظارت ناظران اعزامی از این اداره، مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران املشی هستند.

طالبی تصریح کرد: بر اساس نرخ مصوب دولت در سال زراعی جاری، هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۲۴ هزار و ۵۲۵ ریال و درجه ۲ هرکیلو ۱۳ هزار و ۷۳۴ ریال از چایکاران خریداری می‌شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد