کد خبر: 69474

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ - ۱۵:۳۷

کشاورزی دانش بنیان راهی برای ثروتمند شدن کشاورزان

امیر بنده ای گفت : با عملیاتی کردن علم در بخش کشاورزی میتوان جاده ابریشم را از گیلان گذراند و محصولات ناب و باکیفیت منطقه را به دنیا صادر کرد   به گزارش خبرنگاراملش ما ، درپی پاسخ به یکی از شهروندان مبنی بر چگونگی برنامه های جهاد برای تحقق شعارکشاورزان املشی باید ثروتمندترین مردمان منطقه […]

امیر بنده ای گفت : با عملیاتی کردن علم در بخش کشاورزی میتوان جاده ابریشم را از گیلان گذراند و محصولات ناب و باکیفیت منطقه را به دنیا صادر کرد

 

به گزارش خبرنگاراملش ما ، درپی پاسخ به یکی از شهروندان مبنی بر چگونگی برنامه های جهاد برای تحقق شعارکشاورزان املشی باید ثروتمندترین مردمان منطقه شوند، به گفت و گو با رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نشستیم.امیربندای

مسعود امیربنده ای گفت :در راستای استمرارنظام نوین ترویج به منظور اجرای مناسب فعالیت های ترویجی در بخش کشاورزی با تاکیدبرگسترش کشاورزی دانش بنیان دراین بخش ،طرحی در حوزه عمل مرکزجهاد کشاورزی در حال اجرا می باشد.

وی افزود : شهرستان املش به  ۳ دهستان املش شمالی ،  جنوبی و  رانکوه  تقسیم شده که خود شامل  ۸ پهنه بوده و هر قسمت دارای یک کارشناس مسئول و رابط مستقیم سازمان با منطقه تحت پوشش است . درواقع میتوان گفت که در هر پهنه یک جهاد کوچک تشکیل شده تا به مشکلات کشاورزان در حیطه کاری رسیدگی و رفع شود و نظارت برکار درست کشاورزی صورت پذیرد.

رئیس جهاد کشاورزی گفت  : یکی از کارها ی مهم مسئول  حضور مستمر ، شناسایی کشاورزان و محصولات روستا و ارتباط  مداوم با شورا و دهیاران است.

امیربنده ای  اقدامات انجام گرفته در این طرح تا این لحضه را بدین شرح بیان کرد

  1. شناسایی استعدادها و ظرفیت ها و مشکلات موجود در روستا درجهت توسعه بخش کشاورزی
  2. اجرای طرح پرورش ماهی سرآبی درقالب پشتیبان با همکاری صندق کارآفرینی امید شهرستان که منجر به اشتغالزایی مستقیم ۳۰خانوار شده.
  3. اجرای طرح پرورش مرغ بومی درقالب پشتیبان با همکاری صندق کارآفرینی امید املش که منجربه اشتغالزایی مستقیم ۴۰ خانوارگردید.
  4. برگزاری کلاس های آموزشی دربخش های مختلف مانند تغذیه گیاهی برنج درجهت افزایش درآمدزایی خانوار روستایی ، روش های کاهش پسماند کشاورزی ، مدیریت محصولات جانبی حاصل از برداشت برنج ،بیماری های مهم دام و طیور و مدیریت آب در مزارعه و .. که توسط کارشناسان ترویج جهاد کشاورزی صورت گرفته است .

۵٫ تهیه آمار و اطلاعات از سطح اراضی زراعی  وباغی و دام و طیور روستا در جهت استفاده در برنامه ریزی های مدیریت در سطح شهرستان و استان

در پایان خاطر نشان کرد :با برگزاری کلاسهای آموزشی انتظار می رود سطح دانش کشاورزان شهرستان افزایش یابد که باعث بهبود کمی وکیفی در تولید محصول شود و میتوان گفت در در آینده ای نه چندان دور هر کشاورز یک ترویجگر تلقی می شود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد