کد خبر: 69257

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ - ۱۶:۳۶

ائمه جمعه اسوه امت هستند /تریبون نماز جمعه باید وحدت بخش باشد

صبح امروز همایش یکروزه ائمه جمعه استان گیلان در اردوگاه شهید مطهری چابکسر برگزار شد . به گزارش املش ما ، آیت الله قربانی در همایش استانی ائمه جمعه گفت: نماز جمعه عامل فرهنگ سازی و اجتماع عبادی سیاسی مسلمین است که در خطبه اول به مسائل اعتقادی دینی و تقوای الهی پرداخته میشود و در […]

صبح امروز همایش یکروزه ائمه جمعه استان گیلان در اردوگاه شهید مطهری چابکسر برگزار شد .

به گزارش املش ما ، آیت الله قربانی در همایش استانی ائمه جمعه گفت: نماز جمعه عامل فرهنگ سازی و اجتماع عبادی سیاسی مسلمین است که در خطبه اول به مسائل اعتقادی دینی و تقوای الهی پرداخته میشود و در خطبه دوم تکالیفی که برعهده مسلمانان در برابر دنیای کفراست بیان می گردد.قربانی

 

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران ، نماز جمعه این تکلیف عبادی ،سیاسی که قرن ها تعطیل شده بود را احیاء نمود وامروزه در بیش از ۷۵۰ شهر کشور این فریضه الهی اقامه میشود.

 

وی ادامه داد: ائمه جمعه اسوه امت هستند و باید از روی بصیرت مسئولیت تیرهایی که از جانب دشمن به سمت دین نشانه میرود را به جان بخرند.

 

آیت الله قربانی خاطرنشان کرد: تلاش ما باید در حفظ وحدت جامعه باشد تا در مسیر صراط مستقیم اسلام و ولایت گام برداشته شود و همواره در جامعه اختلافاتی وجود دارد که اگر از تنازع آن جلوگیری نشود ،فقط جامعه آسیب می بیند و موجب خوشحالی دشمن میشود.

 

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: تریبون نماز جمعه باید وحدت بخش باشد و نباید از آن برای تضعیف دولت استفاده شود . باید همگی به دولت کمک کنیم تا در اجرای قانون و حل مشکلات گام های اساسی بردارد.

 

وی به ناکامی دشمنان در تحریم های ضد ایرانی اشاره کرد و گفت: تا زمانی که این مردم بر روی پای خود ایستاده اند هیچ نیرویی قادر به تضعیف نظام جمهوری اسلامی ما نیست و در طول این ۳۷ سال بارها بر دشمن این امر ثابت شده است.

 

آیت الله قربانی در پایان اظهار امیدواری کرد : مدیر خزانه داری کشور به من قول داد تا هفته آینده مطالبات چایکاران پرداخت شود.

 

براساس گزارش خبرنگار ما ، در این همایش یک روزه نماینده مردم رودسر و املش و همچنین استاندار گیلان حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد