کد خبر: 69190

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۶:۱۸

فاصله یک کیلومتری تا محاصره کامل حلب

نبرد سرنوشت‌ساز حلب شاهد پاکسازی قسمت اعظم شهرکهای بنی‌زید و لیرمون در شمال غرب شهر حلب است تا محاصره این شهر بزودی کامل شود. به گزارش املش ما ، آخرین خبرها از تحولات میدانی در شهر حلب و نبرد سرنوشت‌ساز در شمال و غرب این شهر حاکیست، چیزی تا محاصره کامل شهر حلب باقی نمانده […]

نبرد سرنوشت‌ساز حلب شاهد پاکسازی قسمت اعظم شهرکهای بنی‌زید و لیرمون در شمال غرب شهر حلب است تا محاصره این شهر بزودی کامل شود.

به گزارش املش ما ، آخرین خبرها از تحولات میدانی در شهر حلب و نبرد سرنوشت‌ساز در شمال و غرب این شهر حاکیست، چیزی تا محاصره کامل شهر حلب باقی نمانده است.

 

نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت از دیشب تا امروز، کارگاه‌های صنعتی ایبلا، حمود، محروق و مکی را هم پاکسازی کردند.حلب

 

روز گذشته ساختمان‌های مجاور محور جنوبی کاستیلو به موازات میدان «لیرمون» پاکسازی شده بود که خود نشانه نزدیکی به کامل شدن محاصره حلب بود (جزئیات بیشتر).

 

از نیمه شب گذشته موشک‌های زمین به زمین نیروهای مقاومت آرام و قرار برای گروهک جبهه النصره و متحدانش در شهرکهای «بنی زید»، «ضهره عبد» و «الشقیف» نگذاشته است.

 

همزمان توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در مناطق المالیه و الصالات در غرب شهرک الزهراء، ساختمان دادگاه قضائی و حومه شرقی شهرک کفرحمره هدف قرار داد.

 

از روز گذشته تا لحظه تنطیم این خبر نیروهای جبهه مقاومت در شمال شهر حلب بیش از ۳۵ تن از تروریست جبهه النصره، احرارالشام، نورالدین زنکی و تیپ سلطان مراد را کشته یا زخمی کرده اند.

 

یک منبع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفت که «با پاکسازی مجتمع کاستیلو، جنوب مزارع ملاح و حومه میدان لیرمون تنها کمتر از ۹۵۰ متر مانده تا محاصره تروریست ها در مرکز شهر حلب کامل شود».

 

مجتمع کاستیلو، جنوب مزارع ملاح را به شمال شرق میدان لیرمون و شمال غرب شهرک بنی زید متصل می‌کند.

 

نیروهای مقاومت علاوه بر پاکسازی بیش از ۹۰ درصد شهرک لیرمون، ۵۰ درصد شهرک بنی‌زید را هم آزاد کرده‌اند.

 

بخش‌هایی از شرق و غرب جاده راهبردی کاستیلو همچنان در اشغال عناصر تروریستی است.

 

ناگفته نماند ارتش سوریه و مقاومت در حال قیچی کردن شمال غرب شهر حلب هستند بدین معنا که بخشی از نیروها از شمال محور کاستیلو و بخشی دیگر از محور جنوبی (از شهرکهای لیرمون و بنی زید) در حال قطع کردن شاهراه کاستیلو هستند و بزودی نیروهای سوری و مقاومت در این محور با یکدیگر دست خواهند داد./دانشجو

ارسال دیدگاه

کسب درآمد