امام جمعه املش از برخی رفتار ها که موجب کم رنگ شدن حضور جوانان در مساجد میشود انتقاد کرد و گفت: دشمن از حضور ۴ پیرمرد و پیرزن در مسجد خوشحال میشود.

 

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما؛ حجت الاسلام تقی روحانی در مراسم تودیع و معارفه امام جماعت مسجد انارستان محله املش گفت: سه قدرت باعث شد یک رژیم ۲۵۰۰ ساله از این کشور ریشه کن شود و آنها مسجد ، روحانیون و مردم بودند.

 

امام جمعه املش اظهار داشت : انقلاب ما از مساجد شروع شد و مردم از مساجد رفتند و شعار مرگ بر شاه سردادند و مسجد محور بوده است. روحانیت پیشاپیش مردم بودند . سینه سپر کردن و شهید شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار بنیاد شهید درصد شهدای روحانی بیشتر از دیگر اقشار بوده است و این بدان معنی است که روحانیت هم وظیفه روشنگری خود را بدرستی انجام داده و هم از جان خود گذشت نموده است.

 

نظام ما جمهور اسلامی است یعنی مردم سالاری دینی

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: نظام ما جمهوری اسلامی است یعنی مردم سالاری دینی . اگر قدرت مردم، مسجد و فریاد روحانیت نبود ما نمی توانستیم بر یک رژیم تا دندان مسلح پیروز شویم . این قدرت پس از جنگ نیز بروظیفه خودش یعنی آبادانی کشور همت گماشت و ۵ استان که کاملا ویران شده بود را بازسازی نموده است.

 

امام جمعه املش ادامه داد: اگر بخواهیم انقلاب را حفظ کنیم باید این سه قدرت حفظ شوند . اگر یکی از این قدرت ها کمرنگ شود سنگر بعدی نیز تضعیف خواهد شد و تاثیر بر دیگری خواهد گذاشت . اگر می خواهیم انقلاب ما که ثمره خون شهیدان است حفظ شود باید مسجد که به فرموده امام سنگر است را حفظ کنیم.

 

وی اظهار داشت: مساجد نباید خلوت باشد . چرا جوانان به مسجد نمی ایند چرا جذب در مساجد کم است . امام جماعت ها و هیئت امناها مسئولیت بالایی در جذب جوانان و نوجوانان دارند.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: چرا به گونه ای شده است که حضور جوانان در مساجد فقط به ایام عزاداری محرم و شب های قدر ماه رمضان اکتفا گردیده است . من به خیلی از مساجد مراجعه میکنم و آمار می گیرم و عدم حضور جوانان و نوجوانان را مشاهده می نمایم . دشمن خوشحال می شود که در مساجد فقط ۴ پیرمرد و پیرزن برای نماز می آیند. دشمن لذت می برد که در مسجد دیگر جوانان حضور نمی یابند . این برای انقلاب اسلامی ما خطرناک است . این یک مصیبت و یک فاجعه است.

 

در یکی از مساجد املش از حضور خردسالان جلوگیری میشد

امام جمعه املش در ادامه به جلسه اش با هیئت امنای یکی از مساجد اشاره نمود و افزود: بر دیوار یکی از مساجد املش اطلاعیه ای زده شده بود که از آوردن خردسال و نیمه خردسال به مسجد امتناع ورزیده شود زیرا که نظم مسجد را برهم میزنند و شلوغ میکنند. اسلام می گوید بچه های قد و نیم قد را به مسجد بیاورید تا با مسجد مانوس شوند .

 

وی ادامه داد : من در ماه مبارک رمضان به یکی از مساجد املش رفتم که جمعیت اطرافش ۲۰۰ خانوار بود ولی تعداد نمازگذارانش فقط ۱۲ نفر . این مصیبت است . چرا مساجد ما فقط زمانی پر میشود که یادواره شهدا برگزار شود یا کسی فوت نموده باشد چرا زمان دعای کمیل و توسل ها مساجد پر نمی شود ما با این قدرت بر دشمن پیروز شدیم.

 

حجت الاسلام روحانی خاظر نشان کرد: دشمن از همین مساجد سیلی خورده است . انها به دنبال خالی شدن مساجد هستند و ان روز برای اسلام فاجعه خواهد بود.

 

امام جمعه املش نصریح کرد: دشمن دیگر اجازه نمی دهد در کشورهای مسلمان انقلابی شبیه ایران صورت بگیرد .اتفاقاتی که در بحرین افتاد . روحانیش را میزنند میشکشند لغو تابعیت می کنند و یا مانند افریقا بلایی بر سر شیخ زکزاکی می آورند که سرنوشتش معلوم نیست. شیخ زکزاکی در قم درس خواند و وقتی به افریقا برگشت توانست ۱۲ میلیون مسلمان دور خودش جمع کند. دشمن فهمیده است.

 

وی ادامه داد : امشب که برای تودیع و معارفه امام جماعت مسجد انارستان محله آمده ایم باید مردم با حضورشان سنگ تمام می گذاشتند ولی اینگونه نبوده است . اهمیت موضوع حضور مساجد خیلی بالاست خواهشمندم به خانواده هاتان انتقال دهید . امام جماعت جدید نقش بسیار مهمی دارد که باید در جذب به سوی مسجد تلاش بیشتری داشته باشد.

 

اشتراک این خبر در :