کد خبر: 68796

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ - ۶:۴۱

مساجد ، روحانیون و مردم موجب پیروزی انقلاب اسلامی شدند/چرا جوانان فقط ایام محرم و شب های قدر به مسجد می آیند/ دشمن از حضور ۴ پیرمرد و پیرزن در مسجد خوشحال میشود

امام جمعه املش از برخی رفتار ها که موجب کم رنگ شدن حضور جوانان در مساجد میشود انتقاد کرد و گفت: دشمن از حضور ۴ پیرمرد و پیرزن در مسجد خوشحال میشود.   به گزارش خبرنگار املش ما؛ حجت الاسلام تقی روحانی در مراسم تودیع و معارفه امام جماعت مسجد انارستان محله املش گفت: سه […]

امام جمعه املش از برخی رفتار ها که موجب کم رنگ شدن حضور جوانان در مساجد میشود انتقاد کرد و گفت: دشمن از حضور ۴ پیرمرد و پیرزن در مسجد خوشحال میشود.

 

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما؛ حجت الاسلام تقی روحانی در مراسم تودیع و معارفه امام جماعت مسجد انارستان محله املش گفت: سه قدرت باعث شد یک رژیم ۲۵۰۰ ساله از این کشور ریشه کن شود و آنها مسجد ، روحانیون و مردم بودند.

 

امام جمعه املش اظهار داشت : انقلاب ما از مساجد شروع شد و مردم از مساجد رفتند و شعار مرگ بر شاه سردادند و مسجد محور بوده است. روحانیت پیشاپیش مردم بودند . سینه سپر کردن و شهید شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار بنیاد شهید درصد شهدای روحانی بیشتر از دیگر اقشار بوده است و این بدان معنی است که روحانیت هم وظیفه روشنگری خود را بدرستی انجام داده و هم از جان خود گذشت نموده است.

 

نظام ما جمهور اسلامی است یعنی مردم سالاری دینی

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: نظام ما جمهوری اسلامی است یعنی مردم سالاری دینی . اگر قدرت مردم، مسجد و فریاد روحانیت نبود ما نمی توانستیم بر یک رژیم تا دندان مسلح پیروز شویم . این قدرت پس از جنگ نیز بروظیفه خودش یعنی آبادانی کشور همت گماشت و ۵ استان که کاملا ویران شده بود را بازسازی نموده است.

 

امام جمعه املش ادامه داد: اگر بخواهیم انقلاب را حفظ کنیم باید این سه قدرت حفظ شوند . اگر یکی از این قدرت ها کمرنگ شود سنگر بعدی نیز تضعیف خواهد شد و تاثیر بر دیگری خواهد گذاشت . اگر می خواهیم انقلاب ما که ثمره خون شهیدان است حفظ شود باید مسجد که به فرموده امام سنگر است را حفظ کنیم.

 

وی اظهار داشت: مساجد نباید خلوت باشد . چرا جوانان به مسجد نمی ایند چرا جذب در مساجد کم است . امام جماعت ها و هیئت امناها مسئولیت بالایی در جذب جوانان و نوجوانان دارند.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: چرا به گونه ای شده است که حضور جوانان در مساجد فقط به ایام عزاداری محرم و شب های قدر ماه رمضان اکتفا گردیده است . من به خیلی از مساجد مراجعه میکنم و آمار می گیرم و عدم حضور جوانان و نوجوانان را مشاهده می نمایم . دشمن خوشحال می شود که در مساجد فقط ۴ پیرمرد و پیرزن برای نماز می آیند. دشمن لذت می برد که در مسجد دیگر جوانان حضور نمی یابند . این برای انقلاب اسلامی ما خطرناک است . این یک مصیبت و یک فاجعه است.

 

در یکی از مساجد املش از حضور خردسالان جلوگیری میشد

امام جمعه املش در ادامه به جلسه اش با هیئت امنای یکی از مساجد اشاره نمود و افزود: بر دیوار یکی از مساجد املش اطلاعیه ای زده شده بود که از آوردن خردسال و نیمه خردسال به مسجد امتناع ورزیده شود زیرا که نظم مسجد را برهم میزنند و شلوغ میکنند. اسلام می گوید بچه های قد و نیم قد را به مسجد بیاورید تا با مسجد مانوس شوند .

 

وی ادامه داد : من در ماه مبارک رمضان به یکی از مساجد املش رفتم که جمعیت اطرافش ۲۰۰ خانوار بود ولی تعداد نمازگذارانش فقط ۱۲ نفر . این مصیبت است . چرا مساجد ما فقط زمانی پر میشود که یادواره شهدا برگزار شود یا کسی فوت نموده باشد چرا زمان دعای کمیل و توسل ها مساجد پر نمی شود ما با این قدرت بر دشمن پیروز شدیم.

 

حجت الاسلام روحانی خاظر نشان کرد: دشمن از همین مساجد سیلی خورده است . انها به دنبال خالی شدن مساجد هستند و ان روز برای اسلام فاجعه خواهد بود.

 

امام جمعه املش نصریح کرد: دشمن دیگر اجازه نمی دهد در کشورهای مسلمان انقلابی شبیه ایران صورت بگیرد .اتفاقاتی که در بحرین افتاد . روحانیش را میزنند میشکشند لغو تابعیت می کنند و یا مانند افریقا بلایی بر سر شیخ زکزاکی می آورند که سرنوشتش معلوم نیست. شیخ زکزاکی در قم درس خواند و وقتی به افریقا برگشت توانست ۱۲ میلیون مسلمان دور خودش جمع کند. دشمن فهمیده است.

 

وی ادامه داد : امشب که برای تودیع و معارفه امام جماعت مسجد انارستان محله آمده ایم باید مردم با حضورشان سنگ تمام می گذاشتند ولی اینگونه نبوده است . اهمیت موضوع حضور مساجد خیلی بالاست خواهشمندم به خانواده هاتان انتقال دهید . امام جماعت جدید نقش بسیار مهمی دارد که باید در جذب به سوی مسجد تلاش بیشتری داشته باشد.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • رضا - املش

    تاریخ : ۲۵ - تیر - ۱۳۹۵

    اهل نماز و مسجد بدون هیچ تبلیغ و انتظاری حضور در مساجد و نمازجماعت را وظیفه الهی و شرعی خود می دا نند و در هر شرائطی این سنگر مقدس را خالی نمی گذارند ولی برنامه هائی که در برخی از مساجد اجرا می شود نقش عمده ای در دفع جوانان و مردم نسبت به این نهاد مقدس دارد . منجمله بی محتوا بودن و تکراری بودن سخنرانی ها – نپرداختن به موضوعات جوانان و مسائل و مشکلات روز – محل درآمد بودن مساجد برای برخی از روحانیون منجمله ائمه جماعات مساجد و تحمیلی بودن برخی از ائمه جماعات مساجد از جمله عوامل تاثیر گذار در کاهش جمعیت مساجد شهر املش می باشند


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد