کد خبر: 68766

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۹:۱۲

فرهنگ‌ سازی موجب حفظ عفاف در جامعه می شود

مریم معارفی گفت: فرهنگ‌سازی مناسب موجب حفظ حجاب و عفاف از سوی افراد جامعه می‌شود.   مریم معارفی ازاساتید گفتمان دینی با اشاره به هفته حجاب وعفاف درگفتگو با خبر نگار املش ما گفت : فرهنگ‌سازی مناسب موجب حفظ حجاب و عفاف از سوی افراد جامعه می‌شود.   معارفی اظهار داشت : مقوله حجاب و […]

مریم معارفی گفت: فرهنگ‌سازی مناسب موجب حفظ حجاب و عفاف از سوی افراد جامعه می‌شود.

 

گفتمان دینی1 مریم معارفیمریم معارفی ازاساتید گفتمان دینی با اشاره به هفته حجاب وعفاف درگفتگو با خبر نگار املش ما گفت : فرهنگ‌سازی مناسب موجب حفظ حجاب و عفاف از سوی افراد جامعه می‌شود.

 

معارفی اظهار داشت : مقوله حجاب و عفاف همواره مورد توجه ادیان مختلف بشر بوده و هر جامعه‌ای به تناسب فرهنگ خود به آن توجه کرده است.

 

وی با بیان اینکه همه مردم ادیان ازجمله راهبه‌های مسیحی و کلیسا نشین‌های یهودی نیز به امر حجاب و عفاف توجه دارند، افزود: مقوله حجاب و عفاف در همه جوامع رعایت می‌شود.

 

معارفی اظهار داشت : بی‌عفتی در همه جوامع مذموم است و حجاب قانونی برای همه کشورها محسوب می‌شود که مردم ملزم به رعایت حد قانونی مورد پذیرش جوامع هستند.

 

وی با اشاره به اینکه بی‌حجابی زنان موجب بروز آسیب‌های اجتماعی در جوامع می‌شود، یادآور شد : رعایت نکردن حجاب از سوی مردان نیز موجب بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه شده و به جامعه آسیب می‌رساند.

 

این کارشناس گفتمان دینی تصریح کرد : افراد جامعه در صورت عدم رعایت حجاب جامعه را با مشکلاتی روبه‌رو می‌‌کنند که موجب بروز آسیب‌های جدی در جامعه می‌شود.

وی بر لزوم رعایت حجاب و عفاف در جامعه از سوی زنان و مردان تاکید کرد و بیان کرد : افرادی که حدود قوانین را در جامعه رعایت نکنند خود دچار مشکل شده و افراد دیگر را نیز دچار مشکل می‌کنند.

 

معارفی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی بی‌حجابی در جامعه خاطرنشان کرد: عرضه و در معرض دید قرار دادن زنان موجب بروز مشکلات جدی در جامعه شده و مردان جامعه را در معرض تحریک قرار می‌دهد که باید در این راستا زنان جامعه با رعایت حجاب و پاکدامنی از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کنند.

 

وی لزوم رعایت حریم از سوی زنان و مردان جامعه را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت : حفظ حریم موجب آرامش جامعه می‌شود.

 

مریم معارفی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص لزوم رعایت حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها افزود : حفظ حریم در دانشگاه با توجه به حضور جوانان بیشتر احساس می‌شود و باید قوانین حجاب و عفاف در دانشگاه رعایت شود.

 

وی فرهنگ‌سازی مناسب، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و روشنگری افرادی که خواسته و ناخواسته محیط دانشگاهی را آلوده می‌کنند را مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت : محیط دانشگاه باید به محیطی آرام برای تحصیل تبدیل شود تا دانشجویان در سلامت روانی کامل بتوانند ادامه تحصیل داده و برای جامعه خود مفید باشند.

 

معارفی درپایان یادآور شد : اگر زنان و مردان جامعه با فرهنگ‌سازی مناسب به این باور برسند که حفظ حجاب و عفاف در جامعه به نفع خود آنان و به نفع جامعه است قدر مطلق در جامعه اتفاقات خوشایندی بروز می‌کند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد