کد خبر: 68735

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۱۹:۴۶

برهنگی ، بیماری عصر ماست

وقتی صحبت از حجاب می کنیم،چادر درذهن همگان می رسد، در صورتی که بدون چادر هم می توان پوشش داشت. پوشش به معنای سالم پوشیدن است هرچند که از قدیم چادر در بین زنان ایرانی رواج داشته است.   به گزارش خبرنگار املش ما ، جمیله عطایی دانش آموخته دوره نخبه پروری سیاسی شهید دیالمه در یادداشتی با […]

وقتی صحبت از حجاب می کنیم،چادر درذهن همگان می رسد، در صورتی که بدون چادر هم می توان پوشش داشت. پوشش به معنای سالم پوشیدن است هرچند که از قدیم چادر در بین زنان ایرانی رواج داشته است.

 

جمیله عطاییبه گزارش خبرنگار املش ما ، جمیله عطایی دانش آموخته دوره نخبه پروری سیاسی شهید دیالمه در یادداشتی با موضوع حجاب نوشت :

 

برهنگی بیماری عصر ماست

وقتی صحبت از حجاب می کنیم،چادر درذهن همگان می رسد
در صورتی که بدون چادر هم می توان پوشش داشت.
پوشش به معنای سالم پوشیدن است هرچند که از قدیم چادر در بین زنان ایرانی رواج داشته است.

هدف در پوشش اسلام است که این پوشش مایه ی امنیت وارامش اوو جنس مخالف اودر جامعه است که از دیدگاه اسلام برهمگان واضح ومبرهن است.
امنیت را هرفرد خودش برای خودش به جود می آورد که حجاب ضامن این امنیت است.البته حجاب ظاهری به تنهایی ارمغان امنیت را نمی آورد در کنار آن حجاب فکری وعفاف است که تکمیل کننده ی این آرامش است.
گاهی وقتی صحبت می شود می گویند خیلی با حجابها هستند که عفاف ندارند وخیلی بد حجابها هستند که باعفتند،درحالی که این حرف درستی نیست عفت یک چیز است و حجاب یک چیز دیگر.
عفت آن گوهر وجودی که مانع بی تقوایی وپاک دامنی میشود است که همانند تمام خلقیات دیگر انسان در معرض خطر وانحراف است که پوشش سالم آن را در صدف خود قالب می کند.
حجاب یک مسیله جهانی است حجاب به معنای یک پوشش سالم است که این پوشش سالم باید از تفکر هرفرد به وجود بیایدکه هیچ گاه ودر دین مبین اسلام مختص به زن نبوده است.
حضرت زهرا س الگوی کامل یک زن است که در تمام بعد ها ی سیاسی اجتماعی فرهنگی وبالاتر از همه یک همسر موفق ویک مادر نمونه با حجاب کامل اسلامی است
این یک جواب ومصداق شخصیت برای کسانی که حجاب را محدودیت می دانند.
واما امروز پوشش زن مسلمان مسیله ای است که بینهایت هم مورد توجه است وهم تهاجم که فرد باپوشش را از لحاظ فکری وعقلی عقب مانده می دانند ،زیرا در خطر بودن خود را احساس میکنند که موفقیت زن مسلمان را در پوشش میبینند.
ویکتور هوگو:

( می گویند بردگی در اروپا از بین رفته است اما بردگی همچنان ادامه دارد و بر زنان تحمیل می شود و نامش فحشاست. اصولا زن عفیف، زیبا و دلپسند است، وجاهت توام با وقار و عفت، به زن قدرتی می دهد که قوی ترین مردان را یارای مقاومت در برابر او نیست، بلکه آنها را به خضوع و تعظیم در مقابل خویش وادار می سازند.”)
حتی با توجه به سخنان اندیشمندان غربی نیزاز لحاظ روانشناسی واخلاقی وازادی پوشش ضامن امنیت جامعه است.
امادیدگاه اسلام:

توجه به رابطه پوشش با فرهنگ دینى‏
بر اساس فرهنگ اسلامى، انسان موجودى است که براى رسیدن به کمال و معنویّت خلق گردیده است.
اسلام با تنظیم و تعدیل غرایز به ویژه غریزه جنسى و توجه به هر یک از آن‏ها در حدّ نیاز طبیعى، سبب شکوفایى همه استعدادهاى انسان شده و او را به سوى کمال سوق داده است.
واینکه این مطلب اصلا ادعایی برای اثبات این مسیله نبود هرکسی که باعقل سلیم وبدون هیچ گونه تعصبی در کمال ازاد اندیشی باشد متوجه می شود که داشتن اجتماعی سالم افکار سالم را می طلبد وافکار سالم ارامش را برای انسانها می اورد وبرهنگی از فرهنگ شروع می شود.
انسانهای تهی که عمق کمی دارند خودرا باخته وفرهنگ خود را می فروشند

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد