کد خبر: 68257

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۷:۵۳

رونمایی از کتاب نخبگان معلول گیلانی/ثبت ۴۳ هزار معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی

مدیرکل بهزیستی گیلان از رونمایی از دو کتاب نخبگان معلول گیلانی و شعرای نابینا همزمان با هفته بهزیستی در استان خبرداد. به گزارش املش ما ، محمدرضا پارسی، مدیرکل بهزیستی گیلان شب گذشته(۹ تیر) در ضیافت افطار مددجویان این سازمان در تالار گلستان با بیان اینکه سازمان بهزیستی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسالتی […]

مدیرکل بهزیستی گیلان از رونمایی از دو کتاب نخبگان معلول گیلانی و شعرای نابینا همزمان با هفته بهزیستی در استان خبرداد.

به گزارش املش ما ، محمدرضا پارسی، مدیرکل بهزیستی گیلان شب گذشته(۹ تیر) در ضیافت افطار مددجویان این سازمان در تالار گلستان با بیان اینکه سازمان بهزیستی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسالتی سنگین بر عهده دارد اظهار کرد: باید فضا را به سمتی سوق دهیم که از نظر فرهنگی در همه فعالیت‌ها، کرامت جامعه هدف ارتقاء یابد.

پارسی

وی از رونمایی از دو کتاب در هفته بهزیستی خبر داد و گفت: کتاب نخبگان و شایستگان جامعه معلولین که به معرفی استعدادهای معلولان در عرصه فرهنگ، هنر و ورزش می پردازد و کتاب شعرای نابینا در هفته بهزیستی رونمایی می شود.

 

در ادامه رحیم تکاملی، معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان با بیان اینکه بهزیستی سازمانی دولتی موظف در حوزه معلولین است گفت: این سازمان در حوزه اجتماعی نیز فعالیت های گسترده ایی دارد.
وی با اشاره به ارایه خدمات به معلولین افزود: ۳۴ سازمان مردم نهاد در حوزه توانبخشی مشغول ارائه خدمات به معلولات هستند.
تکاملی به ثبت ۴۳ هزار معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان اشاره و تصریح کرد: تعداد معلولان استان بیشتر از این رقم است و پیش بینی می شود در صورت شناسایی کامل به ۷۲ هرار نفر برسد.
وی با اشاره به طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستاها تصریح کرد: ضریب نفوذ خدمات توانبخشی در روستاها بسیار بالاست.

 

معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان خواستار توجه جدی تر به مبلمان شهری شد و اظهار کرد:دسترسی راحتبه اماکن یکی از حضوض شهرونید است و همه شهروندان باید از این حق بهره مند باشند.

 

وی اضافه کرد: ما نیازمند رفع بسیاری از موانع برای ایجاد دسترسی هستیم و اگر این دسترسی فراهم شود بسایری از خدمات ما سهل الوصول خواهد بود./شبستان

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد