کد خبر: 68034

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۸:۳۷

هنر و تمدن املش در راه موزه اکویی‌‌لِیا ایتالیا

موزه ملی ایران با همکاری موزه ملی باستان شناسی اکویی‌‌لِیا ، نمایشگاهی از اشیا منتخب خو را با عنوان ” شیر و گاو ایارن باستان در اکویی‌‌لِیا” در موزه ملی این شهر برگزار خواهد نمود. به گزارش خبرنگار املش ما ، موزه ملی ایران با همکاری موزه ملی باستان شناسی اکویی‌‌لِیا ، نمایشگاهی از اشیا منتخب خود را با […]

موزه ملی ایران با همکاری موزه ملی باستان شناسی اکویی‌‌لِیا ، نمایشگاهی از اشیا منتخب خو را با عنوان ” شیر و گاو ایارن باستان در اکویی‌‌لِیا” در موزه ملی این شهر برگزار خواهد نمود.

1به گزارش خبرنگار املش ما ، موزه ملی ایران با همکاری موزه ملی باستان شناسی اکویی‌‌لِیا ، نمایشگاهی از اشیا منتخب خود را با عنوان ” شیر و گاو ایارن باستان در اکویی‌‌لِیا” در موزه ملی این شهر برگزار خواهد نمود.

در این نمایشگاه که ۲۹ شی از مکان های باستانی چون تخت جمشید، پاسارگاد ، شوش ، همدان است ، برخی اشیاء باستانی املش نیز به نمایش در خواهد آمد.

این نمایشگاه ۴ تیرماه تا ۹ مهر برپا خواهد شد و اشیائی شامل پیکره ، ریتون ، بشقاب ، خنجر ، دستبند ، پلاک سنگ وزنه از جنس سنگ ، فلز ، گچ ، خمیر لاجورد و سفال به نمایش گذاشته می شود.

براساس این گزارش روابط عمومی موزه ملی مجموعه فوق از دوره هخامنشی تا پایان دوره ساسانی را در برمیگیرد که همگی مرتبط با نقش و شکل شیر و گاو و ارتباط این دو جانور هستند.

صبح امروز چهارشنبه دوم تیر ماه جبرئیل نوکنده  و خانم دبورا سراچیانی به همراه اشیاء تاریخی عازم اکویی‌‌لِیا ایتالیا شدند تا در مراسم افتتاح نمایشگاه”شیر و گاو ایران باستان در اکویی‌‌لِیا “روز جمعه ۴ تیر ماه خواهد بود، حضور داشته باشند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد