کد خبر: 67870

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۲۰:۵۶

بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان املش راه اندازی میشود

قاسم قنبری با بیان اینکه ۳۵۰ هنرمندصنایع دستی در املش فعالیت دارند، گفت: در جهت حمایت از تولیدات شان اقدام به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی نموده ایم . به گزارش خبرنگار املش ما ، در شهرستان املش هنرمندانی در زمینه تولید صنایع دستی حضور دارند که فقط ۳۵۰ نفر از آنها توسط سازمان میراث فرهنگی […]

قاسم قنبری با بیان اینکه ۳۵۰ هنرمندصنایع دستی در املش فعالیت دارند، گفت: در جهت حمایت از تولیدات شان اقدام به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی نموده ایم .

قاسم-قنبری-میراث-املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، در شهرستان املش هنرمندانی در زمینه تولید صنایع دستی حضور دارند که فقط ۳۵۰ نفر از آنها توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شناسایی و به قولی ساماندهی شده اند.

شناسایی و ساماندهی این افراد در وهله اول موجب بیمه شدن آن ها شد ولی عدم وجود بازارچه ای برای ارائه محصولات تولیدی موجب نگرانی این هنرمندان شده بود.

سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان املش در این خصوص گفت: محصولات تولیدی هنرمندان املشی اغلبا توسط فروشندگان شهرهای دیگر خریداری میشد و در همان شهر ها عرضه میگشت که باعث می شد  هنرمندان املشی گمنام باقی بمانند.

وی ادامه داد : این اتفاق باعث شد برآن شویم با حمایت مسئولین شهرستانی و استانی اقدام به احداث بازارچه دائمی عرضه صنایع دستی هنرمندان املشی شویم

قاسم قنبری افزود: امیدواریم با راه اندازی این بازارچه دائمی  موجب رقابت بین هنرمندان در کیفیت بخشی به تولیدات شان، افزایش متقاضیان و گردشگران به محصولات تولیدی این هنرمندان بشویم .

ارسال دیدگاه

کسب درآمد