کد خبر: 67757

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۵

رئیس جهادکشاورزی املش:با اجرای لاینینگ در مصرف آب ۵۰درصد صرفه جویی خواهد شد

با اجرای لاینینگ یا بتون کاری انهار علاوه بر کاهش مصرف آب ، مدیریت راحت تر آب صورت خواهد گرفت. مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما از آغاز عملیات لاینینگ (بتون کاری انهار ) در شهرستان املش خبر داد و اظهار نمود : اعتبار این پروژه از محل اعتبارات ریاست جمهوری بوده […]

با اجرای لاینینگ یا بتون کاری انهار علاوه بر کاهش مصرف آب ، مدیریت راحت تر آب صورت خواهد گرفت.

لاینینگمسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما از آغاز عملیات لاینینگ (بتون کاری انهار ) در شهرستان املش خبر داد و اظهار نمود : اعتبار این پروژه از محل اعتبارات ریاست جمهوری بوده است و با اجرای آن ضریب استفاده از آب کشاورزی به حد قابل توجهی افزایش می یابد.

رئیس جهاد کشاورزی املش افزود: در شهرستان املش ۳ هزار هکتار شالیزار وجود دارد که ۴۲ کیلومتر نهر آب زراعی برای آب رسانی تجهیز شده است و با توجه به کارشناسی های صورت گرفته هر ۷۰۰ متر کانال به اندازه یک حلقه چاه عمیق با آب دهی ۲۵لیتر بر ثانیه می تواند اراضی کشاروزی را آب رسانی نماید.

وی ادامه داد : در طی سنوات گذشته و جاری بیش از ۱۸ کیلومتر از انهار احداثی در اراضی تجهیز و یکپارچه سازی شده است که با معادلسازی آن با هزینه هر حلقه چاه ، بالغ بر ۷میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد انهار هزینه گردیده است.

امیربنده ای خاطرنشان کرد: با بتون کاری انهار کشاورزی مقدار آب استفاده شده در انهار به نصف تقلیل می یابد و موجب اعمال راحت تر در مدیریت آب را فراهم خواهد آورد.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد