کد خبر: 67672

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ - ۹:۵۰

لغو روادید سفر میان ایران و ارمنستان

دولت ارمنستان از لغو روادید سفر میان ایران و کشورش خبر داد. به گزارش املش ما ، دولت ارمنستان از لغو روادید سفر میان ایران و کشورش خبر داد. دولت ارمنستان امروز (پنجشنبه) تایید کرد که توافقنامه‌ای برای لغو روادید دوطرفه میان ایران و ارمنستان امضا شده است. به نوشته خبرگزاری «ارمن‌پرس» معاون وزیر خارجه […]

دولت ارمنستان از لغو روادید سفر میان ایران و کشورش خبر داد.

به گزارش املش ما ، دولت ارمنستان از لغو روادید سفر میان ایران و کشورش خبر داد.

دولت ارمنستان امروز (پنجشنبه) تایید کرد که توافقنامه‌ای برای لغو روادید دوطرفه میان ایران و ارمنستان امضا شده است.785

به نوشته خبرگزاری «ارمن‌پرس» معاون وزیر خارجه ارمنستان گفت امضای این توافق روابط دوجانبه میان تهران و ایروان را تقویت کرده که باعث بهبود منافع اقتصادی، تجاری و دیگر روابط دوطرفه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این توافق با هدف برطرف کردن مسئله دیدارهای دوطرفه شهروندان ایرانی و ارمنی صورت گرفته، افزود: «این مسئله اجازه می‌دهد که شهروندان دو کشور با گذرنامه‌های شهروندی و دیپلماتیک به ارمنستان و ایران بدون نیاز به روادید سفر کنند.»

معاون وزیر خارجه ارمنستان با اشاره به مدت ۹۰ روزه این اقدام طی ۶ ماه آینده، تاکید کرد: «امضای این توافقنامه توسعه گردشگری میان دو کشور را تسریع کرده و شرایط مطلوبی را برای دیدارهای دوطرفه فراهم می‌آورد.»

در این توافق تلاش شده است تا به گسترش روابط میان ۲ کشور توجه شود و به این ترتیب منافع مشترک اقتصادی، بارگانی و دیگر روابط افزایش یابدکه در این راستا ایجاد شرایطی برای تردد آسان شهروندان ۲ کشور مد نظر قرار دارد./افکار نیوز

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد