کد خبر: 67667

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ - ۹:۴۶

وصیت‌نامه امام(ره) نه‌تنها برای زمان پیروزی انقلاب اسلامی بلکه در شرایط کنون جامعه نیز مهم است/ توجه به ابعاد شخصیتی و اندیشه های امام در استمرار انقلاب اسلامی اهمیت دارد

یکی از شاگردان امام راحل گفت: گفته ها و سخنان امام تاریخ مصرف خود را از دست نداده است و وصیت نامه و نوشته های ایشان فقط برای زمان پیروزی انقلاب کاربرد نداشت بلکه در شرایط کنونی جامعه نیز مهم است و در همین راستا وصیت نامه سیاسی امام در مراکز آموزش عالی برای دانشجویان […]

یکی از شاگردان امام راحل گفت: گفته ها و سخنان امام تاریخ مصرف خود را از دست نداده است و وصیت نامه و نوشته های ایشان فقط برای زمان پیروزی انقلاب کاربرد نداشت بلکه در شرایط کنونی جامعه نیز مهم است و در همین راستا وصیت نامه سیاسی امام در مراکز آموزش عالی برای دانشجویان تبیین و تشریح می شود.
 

به گزارش املش ما ، حجت الاسلام محمد تقوی در گفتگو یی درخصوص تبیین شخصیت امام خمینی (ره) گفت: تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی امام راحل در اوج و کمال بود اما آن بعد شخصیتی امام که در میان سایر ابعاد زندگانی ایشان درخشان تر بود، اتکا و توکل امام به خدا بود.

وی اظهار کرد: هیچ تعریفی امام را متغیر نمی کرد چراکه نقطه تمرکز حضرت امام رضایت الهی بود و ایشان همین درس را در مجامع گوناگون اعم از شخصی و اجتماعی مطرح می نمود که فقط برای رضایت خداوند باید کار شود.778684

حجت الاسلام تقوی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه عضمت خداوند در وجود امام خمینی (ره) به معنای واقعی تجلی نموده بود، استکبار، شیطان، کفار و همه دنیا در برابر امام راحل کوچک و بی ارزش بود چراکه امام اتکا بر آن عظمت داشت و مشکلات دنیوی را چیزی حساب نمی کرد.

استاد حوزه و دانشگاه معرفی شخصیت امام را برای جامعه امروزی بویژه نسل جوان ضروری دانست و تصریح کرد: همانگونه که پیامبر گرامی اسلام در گذر تاریخ از جوانان حمایت می نمود، امام نیز نگاه ویژه ای به جوانان داشت و امام با اتکا به جوانان کنونی که در دوران حیات امام در گهواره ها بودند در برابر استکبار جهانی ایستادگی نمود و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: در شرایط کنونی جامعه باید جوانان به این باور برسند که مورد تایید و توجه امام بوده و می باشند که در این خصوص نهادینه نمودن مطالعه تاریخ زندگی امام در خانواده ها نقش مهمی دارد.

وی توجه به ابعاد شخصیتی و اندیشه های امام را در استمرار انقلاب اسلامی مهم ارزیابی نمود و اذعان کرد: امام خمینی (ره) آینده تاریخ را تا عصر ظهور حضرت مهدی (عج) تبیین نموده است ولذا اندیشه های امام مخصوص سال ۵۷ نبود چراکه راه حل تمامی مشکلات کنونی جامعه در وصیت نامه سیاسی امام وجود دارد.

حجت الاسلام تقوی افزود: گفته ها و سخنان امام تاریخ مصرف خود را از دست نداده است و وصیت نامه و نوشته های ایشان فقط برای زمان پیروزی انقلاب کاربرد نداشت بلکه در شرایط کنونی جامعه نیز مهم است و در همین راستا وصیت نامه سیاسی امام در مراکز آموزش عالی برای دانشجویان تبیین و تشریح می شود.

استاد حوزه و دانشگاه استخراج راه حل مشکلات کنونی جامعه از سیره زندگانی امام توسط پژوهشگران و محققین را یکی از مهمترین ملزومات تبیین اندیشه های امام دانست و اذعان کرد: امام خمینی (ره) تنها یک مدرس، انقلابی و روحانی نبود بلکه امام از لحاظ بندگی، قناعت، اخلاق، رفتار، کردار، سبک زندگی اسلامی و مسائل اقتصادی و اجتماعی الگو است و هر بدنه ای از جامعه که در زندگی مشکل دارند، باید به زندگانی امام مراجعه کند.

حجت الاسلام تقوی درخصوص تلاش برخی از افراد برای تحریف شخصیت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری گفت: شخصیت امام به گونه ای بود که با احدی رودربایستی نداشت آن وقت عده ای درصدد استفاده از حیثیت امام برای خود هستند که در این خصوص باید آحاد جامعه آگاه باشند.

وی افزود: در شرایط کنونی نیز برخی از افراد در حال هزینه کردن مقام معظم رهبری به نفع خود هستند اما آنها باید بدانند حضرت آیت الله خامنه ای مورد تایید همه مردم می باشند چون توسط مجلس خبرگان که مورد تایید مردم است، ایشان انتخاب شده اند لذا دلیلی وجود ندارد برخی از افراد از مقام معظم رهبری به نفع خود استفاده کنند چراکه حضرت آیت الله خامنه ای متعلق به کل اسلام هستند.

شاگرد امام خمینی (ره) با بیان اینکه به مدت ۴ سال شاگرد امام در نجف اشرف بوده است، تصریح کرد: بنده علاقه ای وافری به امام داشته و دارم به گونه ای که به دستور ایشان برای تبلیغ دین اسلام به کشور بازگشتم و پس از رحلت ایشان تمامی مکان هایی که امام در آن حضور داشته اند را از نزدیک مشاهده و تمامی کتب ایشان را مطالعه نموده ام.

حجت الاسلام تقوی در خصوص حالات روحیش پس از شنیدن خبر ارتحال امام گفت: بنده همراه با نماینده وقت گناباد در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات گناباد در تهران بودم که گوینده تلویزیونی خبر ارتحال امام را اعلام کرد و نه تنها من بلکه همه مردم تهران و ایران غرق غم و اندوه شدند.

وی افزود: امام خمینی (ره) پدر معنوی من محسوب می شد و لذا بنده در تشییع جنازه باشکوه مردم ایران در کنار سایر مردم حضور داشتم و بر پیکر پاک امام نیز نماز خواندم./دانا

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد