کد خبر: 67476

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۷:۲۹

حمل زنبیل های چای با تاکسی شهری در املش+عکس

در اقدامی جالب توجه، زنبیل های چای در شهرستان املش با تاکسی درون شهری به کارخانه چایسازی انتقال یافت. به گزارش املش ما ، چای لاهیجان از نوشیدنی گوارا و دلنشین و دل چسب است که در مراحل رشد به کاشت و داشت و برداشت نیازمند است. محصول قابل عرضه چای، حاصل عمل آوری شاخساره […]

در اقدامی جالب توجه، زنبیل های چای در شهرستان املش با تاکسی درون شهری به کارخانه چایسازی انتقال یافت.

به گزارش املش ما ، چای لاهیجان از نوشیدنی گوارا و دلنشین و دل چسب است که در مراحل رشد به کاشت و داشت و برداشت نیازمند است.
محصول قابل عرضه چای، حاصل عمل آوری شاخساره های لطیفی است که بسته به سرعت رشد شان در فواصل زمانی متفاوت برداشت می شود. به روش برداشت شاخساره های چای، اصطلاحاً برگ چینی گفته می شود.

برداشت برگ سبز چای توسط کارگران انجام می شود و برداشت برگ سبز چای ممکن است از طریق دست و یا با ادوات کشاورزی صورت می گیرد. ابتدا برگ های برداشت شده داخل سبد جمع آوری و سپس به زنبیل های از پیش آماده ریخته می شوند و در نهایت با وسایل مختلف به کارخانه چای سازی انتقال داده می شود.

معمولا انتقال زنبیل های چای که بیش از صدکیلو وزن دارند با ماشین های پرقدرت و در مناطق کوهستانی با ماشین های قدیمی که که ریو نام داشتند صورت میگیرد. اما در اقدامی جالب توجه تعدادی از کیسه های چای در شهرستان املش با تاکسی درون شهری به کارخانه چای انتقال یافت.«لاهیجان»

حمل چای با تاکسی1 حمل چای با تاکسی2

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 3

کل نظرات :2

 • املشی

  تاریخ : ۳۱ - اردیبهشت - ۱۳۹۵

  آیا این توهین به مردم نیست
  امیدواریم شهرداری برخورد لازم داشته باشه وبه اطلاع مردم برسونه


  پاسخ دادن

 • املشی

  تاریخ : ۳۱ - اردیبهشت - ۱۳۹۵

  شهرداری موظف به برخورد شدید با فرد خاطی ست
  متاسفانه چندین بار عکسهای حمل چای توسط این فرد منتشر شده و شهرداری بی تفاوت در قبال این توهین به مردم املش سکوت پیشه کرده است
  انتشار این تصویر در تلگرام منجربه بی آبرویی برای همه در سطح ملی خواهد شد


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کسب درآمد