کد خبر: 67389

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۴

تا اواخر خرداد صورت میگیرد؛ برداشت گل گاو زبان در۱۳ هکتار از اراضی املش

مدیرجهادکشاورزی املش از برداشت گل گاوزبان در ۱۳ هکتار از اراضی املش تا پایان خردادماه خبرداد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش در گفتگو با خبرنگار املش ما اظهار داشت :برداشت محصول گل گاو زبان که از اوایل اردیبهشت ماه در ارتفاعات شهرستان املش آغاز شده بود ، تا اواخر خردادماه ادامه  خواهد داشت. مسعود امیربنده ای […]

مدیرجهادکشاورزی املش از برداشت گل گاوزبان در ۱۳ هکتار از اراضی املش تا پایان خردادماه خبرداد.

گل گاو زبانمدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش در گفتگو با خبرنگار املش ما اظهار داشت :برداشت محصول گل گاو زبان که از اوایل اردیبهشت ماه در ارتفاعات شهرستان املش آغاز شده بود ، تا اواخر خردادماه ادامه  خواهد داشت.

مسعود امیربنده ای افزود: ۷۸۰ کیلوگرم از ۱۳ هکتار اراضی زیرکشت گل گاوزبان برداشت می شود که ۸۷ کشاورز از این راه امرار معاش می نمایند.

وی خاطرنشان کرد: روستاهای دیماجانکش، گرمابسرا، طارش، استخرسر، سیاه خلک، مطلاکوه و کجید  مهمترین روستاهای تولید کننده این محصول استراتژیک در شهرستان املش هستند و در دیگر نقاط شهرستان بصورت خودرو رشد میکند.

به گزارش خبرنگار ما ، دم نوش گل گاوزبان برای ناراحتی های تنفسی به ویژه در رفع عوارض گریپ و سرماخوردگی مفید بوده و در درمان بیماری های کلیوی به ویژه ورم کلیه و دیگر بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد