کد خبر: 67145

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۶

مدیر جهاد کشاورزی املش خبرداد: نشاء برنج در بیش از ۶۰ درصد اراضی شالیزاری املش

مدیر جهاد کشاورزی املش از آماده شدن ۳۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری املش خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰ درصد از اراضی نشاء برنج صورت گرفته است. مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما ، از آماده سازی ۳۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان املش برای نشا برنج خبر داد و اظهار داشت : از […]

مدیر جهاد کشاورزی املش از آماده شدن ۳۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری املش خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰ درصد از اراضی نشاء برنج صورت گرفته است.

برنجمسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما ، از آماده سازی ۳۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان املش برای نشا برنج خبر داد و اظهار داشت : از اول سال جاری تاکنون بیش از ۶۰ درصد اراضی شالیزاری نشاء برنج شده است.

مدیر جهاد کشاورزی املش افزود: ۱۴۰۰ تن کود شیمیایی ویژه کشاورزان برنج کار در سال زراعی جاری توزیع شده که از این میزان ۷۶۳ تن کود ازته، ۱۶۲ تن کود فسفات و ۱۸ تن هم کود پتاس بوده است.

وی در ادامه به یکپارچه سازی شالیزارهای املش اشاره نمود و گفت: ۲۴۵۰ هکتار تاکنون یکپارچه سازی شده و مابقی بدلیل شیب بسیار تند غیر قابل یکپارچه سازی می باشد.

امیربنده ای یادآور شد: شهرستان املش به لحاظ تأمین آب کشاورزی از آب مطمئن برخوردار نیست و برای آبیاری شالیزارهای این شهرستان از یک و نه دهم میلیون متر مکعب آب ذخیره شده در آب بندان‌ها، جریان آب رودخانه‌های پلرود، کیارود، شلمانرود و رودخانه جورکاسر و ۳۲ حلقه چاه عمیق و ۸ ایستگاه پمپاژ آب آبیاری می‌شود. سالانه بین ۱۴ تا ۱۵ هزار تن شلتوک برنج در شهرستان املش تولید می‌شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد