کد خبر: 66911

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۶

تصاویر نادیده از طبیعت زیبای املش

تصاویری زیر  از طبیعت بابا جان دره شهرستان املش و نمایی از میل تاریخی اُمام است به گزارش خبرنگار املش ما ، تصاویری زیر از طبیعت باباجان دره شهرستان املش و نمایی از میل تاریخی اُمام و تره کوهی آن با نام ماس بلبلی.     تره کوهی (ماس بلبلی ) : این گیاه خوراکی خودروی […]

تصاویری زیر  از طبیعت بابا جان دره شهرستان املش و نمایی از میل تاریخی اُمام است

به گزارش خبرنگار املش ما ، تصاویری زیر از طبیعت باباجان دره شهرستان املش و نمایی از میل تاریخی اُمام و تره کوهی آن با نام ماس بلبلی.

 

تره کوهی

 

تره کوهی (ماس بلبلی ) : این گیاه خوراکی خودروی بهاری که به زبان محلی به آن ماس بلبلی گفته می شود، پس ازذوب شدن برف سطح زمین درمناطق کوهستانی املش سرازخاک بیرون آورده و فیبرموجوددرتره کوهی درپیشگیری وکنترل کلسترل وقندخون موثراست.به خاطر داشتن ترکیبی باعنوان کولین عملکردورشدمغزراتقویت می کند.ویتامینAموجوددرآن درحفظ سلامت پوست واستخوان وبینایی موثراست.ویتامینCموجوددرتره کوهی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.اسیدفولیک موجوددراین گیاه احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی راکاهش می دهدوسلینم نوعی آنتی اکسیدان است که دراین نوع گیاه موجودبوده وخاصیت ضدسرطانی دارد.

 

پیاز چاک دش چاک دشت میل امام از دشت بادمجان دره

میل اُمام  : میل اُمام (meel omâm) که در میان مردم منطقه به برج امام در فاصله یک کیلومتری شمال شرق روستای قدیمی و زیبای اُمام از توابع دهستان سمام بخش رانکوه شهرستان املش قرار دارد و دسترسی به آن از روستای سمام امکان پذیر است.

میل امام بلندترین نقطه کوه سومان سرا، در ارتفاع ۲۰۰۰ متری سطح دریا قرار دارد.ستوده درباره ی این قلعه نوشته است: در مشرق آبادی اَمام در فاصله ایکه به خط مستقیم در حدود یک کیلومتر بر فراز قله ای سنگی و خاکی میله ایاز سنگ نتراشیده و گچ بنا شده است. شکل این میل، استوانه ای است که کمیروی مخروط قرار دارد و … روی سراسر بدنه ی خارجی را با گچ غربالی و درشت سفید کرده بودند تا از دور نمایان شود، این برج را باید جزء برج های راهنما دانست.

ارسالی از معصومه پاداشی

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد