کد خبر: 66885

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۲

وزیر آموزش و پرورش خبرداد :برنامه ریزی در ۴محور برای انتقال فرهنگ ایثار وشهادت به نسل های بعدی

اجلاسیه های کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان عصر امروز با اجلاسیه شهدای فرهنگی و سخنرانی وزیر آموزش و پرورش آغاز شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، وزیر آموزش و پرورش در اجلاسیه شهدای فرهنگی که در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلانی برگزار شده بود ، شهادت را فنا شدن در مسیر سرچشمه نور و رسیدن به […]

اجلاسیه های کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان عصر امروز با اجلاسیه شهدای فرهنگی و سخنرانی وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.

وزیر آموزش و پرورشبه گزارش خبرنگار املش ما ، وزیر آموزش و پرورش در اجلاسیه شهدای فرهنگی که در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلانی برگزار شده بود ، شهادت را فنا شدن در مسیر سرچشمه نور و رسیدن به هستی مطلق بیان داشت.

علی اصغر فانی افزود: شهید میداند با آگاهی و هدف مقدس، کشته شدن در راه خدا انتخاب میکند و برای همین است که در قرآن ۱۰ آیه اختصاصا به شهادت و آمرزش گناهان شهید و عدم زایل شدن اعمال شهید اشاره شده است.

وی با باین اینکه شهدا هرگز با گذشت زمان فراموش نخواهند شد، گفت: شهدا تکلیفشان را به خوبی انجام داده اند ، انقلاب و سرزمین شان را حفظ کرده اند و امروز شهدای مدافع حرم با گام نهادن در همان مسیر برای زنده نگه داشتن اسلام از جان خود میگذرند.

وزیر آموزش و پرورش هدف دستگاه بزرگ آموزش و پرورش را انتقال فرهنگی ایرانی اسلامی به نسل های معاصر و بعد دانست و گفت ۴ محور برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت طراحی شده است .

فانی خاطرنشان کرد: اولین کاری که در انتقال فرهنگ ایثار وشهادت صورت گرفته ، انتشار جانفشانی ها و دلیرمردی های شهدای این مرز و بوم در کتب درسی است و رد برنامه بعدی برگزاری اردوهای راهیان نور با همکاری سازمان بسیج بوده است.

وی تجلیل و تکریم از ایثارگران را در قالب کنگره های دانش آموزی از دیگر محورها دانست و تصریح کرد: ۱۸ اسفند سال گذشته کنگره ای با همین مضمون در سراسر کشور برگزار شد و ادامه داد : آخرین محور زنده نگه داشتن ایثارگری ها پیگیری مسائل حقوقی ایثارگران می باشد.

 

به گزارش خبرنگار ما در پایان این اجلاسیه از خانواده شهدای فرهنگی استان گیلان تقدیر شد .

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد