کد خبر: 66462

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۲:۴۳

آیت الله آملی لاریجانی: عربستان با کارنامه سیاه حق اظهارنظر علیه ایران را ندارد/ از اتفاقات اجلاس استانبول هم متعجبیم هم متأسف

رئیس قوه قضائیه گفت: از آنچه که در اجلاس استانبول گذشت هم متعجب هستیم و هم متأسف،‌ اما از هیئت ایرانی و به خصوص رئیس جمهور محترم که عکس العمل خوبی نشان داد تشکر می کنیم. به گزارش املش ما ،  آیت الله صادق آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضائی با اشاره به اجلاس […]

رئیس قوه قضائیه گفت: از آنچه که در اجلاس استانبول گذشت هم متعجب هستیم و هم متأسف،‌ اما از هیئت ایرانی و به خصوص رئیس جمهور محترم که عکس العمل خوبی نشان داد تشکر می کنیم.

لاریجانیبه گزارش املش ما ،  آیت الله صادق آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضائی با اشاره به اجلاس استانبول افزود: متأسفانه سازمان همکاری های اسلامی کنفرانسی برگزار کرد که موجب نفوذ کشورهای سلطه شد.

وی گفت: اجلاس استانبول موجب نفوذ کشورهای سلطه شد و آنجا بندهایی را علیه ایران و حزب الله مصوب کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: امیدواریم دستگاه دیپلماسی کشور، وزارت خارجه  و همه مسئولان اجرایی کشور عکس العمل های قاطع و اصولی در آینده داشته باشند و از جمهوری اسلامی و اهداف آن دفاع کنند.

وی تصریح کرد: کشوری مثل عربستان با آن کارنامه سیاه تجاوز به یمن،‌ قتل عام کودکان و در محاصره قرار دادن مردم حق طرح این سخنان را ندارد.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: ما فکر می کنیم سازمانی که برای دفاع از کشورهای اسلامی پدید آمده نباید این مسیر انحرافی را طی کند.

جهان امروز نیازمند عدالت و معنویت است

آیت الله صادق آملی لاریجانی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت جوادالائمه(ع) و میلاد حضرت علی (ع) افزود: امروز، جهان شاهد ظلم های عجیب و تشنه یافتن راهی است به سوی رفع این نقیصه و لذا می بینیم که عرفان های کاذب رشد پیدا می کنند که راه اشتباهی است.

وی تصریح کرد: ائمه (ع) ولایت حقیقی بر عوالم مختلف داشتند، هم ولایت تکوینی و هم ولایت تشریعی که ادامه حق تعالی است که خودشان هم اسوه عملی ولایت بودند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: اگر امروز ما مفتخریم که به عنوان شیعیان ولایت اهل بیت (ع) را پذیرفته ایم، راه آن اقتدا به ولایت است و در حقیقت راه حقیقی شیعیان تبعیت از ولایت است که این راه نسخه شفا بخش جهان امروز است.

وی تاکیدکرد: البته شناخت حقیقت ولایت، ولایت خدا و ولایت ائمه (ع) چیزی نیست که برای همه ما منکشف باشد چه برسد که در دنیا در آن زندگی می کنیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه افزود: شناخت ذو مراتب است و راهی به سوی سعادت برای همه ابناء بشر، بنابراین ما باید ضمن گرامیداشت سالروز میلاد ائمه اطهار برای شناساندن ولایت اهل بیت به جهان امروز تلاش کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه ولایت اهل بیت (ع) محبت صرف نیست تصریح کرد: اگرچه محبت اهل بیت (ع) وسیله ای برای تقرب، استکمال روحی و تکامل رفتاری انسان است اما جهان امروز نیازمند اسوه های حقیقی معنویت و عدالت است.
وی گفت:‌ عدالت امیرالمومنین (ع) را کجا می شود پیدا کرد؟ در یک فضایی که امروز قدرتمندان جهان بر ظلم خود می تازند و به ملت های ضعیف هر آنچه که می توانند ستم می کنند ، سراغ گرفتن عدالت امیرالمومنین (ع) نکته غریبی است.
رئیس قوه قضاییه تاکیدکرد: باید به دنبال تبیین این مسائل باشیم چرا که این مدارج به فهم هر کس در نمی‌آید و باید آنها را آرام آرام در جهان امروز تبیین کنیم.
آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد: که خداوند به همه ما توفیق شناساندن مکتب اهل بیت (ع) را در جهان نیازمند امروز عطا کند./خبرگزاری دانشجو

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد