کد خبر: 66459

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۸:۵۰

هک تلگرام خواستگار برای اطمینان بیشتر!

دختری جوان که برای اطمینان بیشتر از خواسته خواستگارش تلگرام وی را هک کرده بود ، توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی شد. به گزارش املش ما ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح خبر گفت: مردی حدوداً ۳۳ ساله با در دست داشتن […]

دختری جوان که برای اطمینان بیشتر از خواسته خواستگارش تلگرام وی را هک کرده بود ، توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی شد.

تلگرامبه گزارش املش ما ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح خبر گفت: مردی حدوداً ۳۳ ساله با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و شکایتی مبنی بر هک پروفایل تلگرام و مزاحمت از طریق دسترسی به اطلاعات شخصی اش را ارائه کرد.

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی متهم که خانمی جوان است را در یکی از مناطق شهر مشهد شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.
متهم در بازجویی های به عمل آمده ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان داشت که شاکی پرونده خواستگارش بوده و برای اطمینان بیشتر از پیشنهاد ازدواج شاکی جهت اطمینان به صحت گفته هایش و اینکه با شخص دیگری ارتباط ندارد تلگرامش را هک کردم و با استفاده از اطلاعات بدست آمده از طریق یکی از دوستانم مزاحمش می شدم.

 
سرهنگ جهانشیری با اشاره به معرفی متهم به مقام قضایی از شهروندان خواست موارد ذیل را در پیشگیری از هک تلگرام رعایت کنند:

 
– به پیام های دریافتی با عنوان شرکت تلگرام در خصوص جلوگیری از هک شدن اعتنایی نکنند و به هیچ وجه کد دریافتی را برای دیگران ارسال نکنید.

– به صورت روزانه به قسمت active sessionsدر بخش تنظیمات امنیتی مراجعه و دستگاه های متصل به تلگرام خود را مشاهده کنید.

 
– با فعال کردن Two-step verificationدر بخش تنظیمات امنیتی تا حدودی از هک شدن خود جلوگیری کنند.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد