کد خبر: 66150

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۵:۳۶

معرفی شهید شاخص کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان در املش

طلبه شهید جبار رمضانی اولین شهید طلبه شهرستان املش در جنگ تحمیلی دفاع مقدس است . وی در خانواده ای مذهبی در سال ۱۳۳۷ در روستای سیاه خولک شهرستان املش دیده به جهان گشود . به گزارش خبرنگار املش ما ، طلبه شهید جبار رمضانی اولین شهید طلبه شهرستان املش در جنگ تحمیلی دفاع مقدس […]

طلبه شهید جبار رمضانی اولین شهید طلبه شهرستان املش در جنگ تحمیلی دفاع مقدس است . وی در خانواده ای مذهبی در سال ۱۳۳۷ در روستای سیاه خولک شهرستان املش دیده به جهان گشود .

شهید جبار رمضانیبه گزارش خبرنگار املش ما ، طلبه شهید جبار رمضانی اولین شهید طلبه شهرستان املش در جنگ تحمیلی دفاع مقدس است . وی در خانواده ای مذهبی در سال ۱۳۳۷ در روستای سیاه خولک شهرستان املش دیده به جهان گشود .

تحصیلات  ابتداییش را در زادگاه خود گذراند و برای ادامه تحصیلات راهنمایی  به شهر املش آمد و چون روحیه ای ایمانی و عاقمند نسبت به فراگیری علوم دینی داشت رهسپار آستانه اشرفیه شد و مقدمات علوم دینی را آنجا فراگرفت.

وی پس از مدتی تحصیل در آستانه اشرفیه به شهر قم رفت ، در آنجا به کلاس شبانه رفت تا موفق به گرفتن دیپلم شد.

طلبه شهید عزیز در دوران قبل از انقلاب گام های موثری در جهت مبارزه با رژیم ظالم پهلوی برداشت . در پخش اعلامیه و نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) بسیار کوشا بود تا انقلاب پیروز شد و پس از آن وی برای خدمت رسانی به محرومین هم قدم با نهادهایی همچون جهادسازندگی شد و در روستاها به ارشاد و روشنگری پرداخت تا چهره واقعی سران کفر پیشه منافقان را برملا کند.

جنگ تحمیلی که شروع شد ، شهید جبار رمضانی برای دفاع از دین و میهن اسلامی خود رهسپار جبهه های نبرد در جنوب کشور گردید.

حضور در  عملیات “بیت المقدس” شاهراه رسیدن وی به لقاءالله بود . جبار رمضانی در جبهه شلمچه در آوای کرکننده توپ ها و غرش تانک ها و قهقهه مرگ مسلسل ها و فریاد سلاح ها به آرامش جاودانه شهادت رسید و تن خسته و روح مشتاق را در رحمت بی انتهای پروردگار ، جاودان کرد.

براساس گزارش خبرنگارما در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلانی دفاع مقدس ، یادواره تبلیغات و دفاع مقدس با محوریت طلبه شهید جبار رمضانی ۲۲ فروردین ماه در مصلی نمزاجمعه املش برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد