کد خبر: 66108

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۱۵:۱۶

۷ رودخانه دائمی رودسر میزبان آبزیان مهاجرند

‌رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گفت: بازسازی ذخایر آبزیان رودسر در گرو دور نگه داشتن ۷رودخانه دائمی این شهرستان از آلودگی‌ها است. به گزارش املش ما ، علی درویشی گفت: با توجه به فرارسیدن فصل مهاجرت آبزیان به رودخانه‌ها و در راستای حفاظت و حراست از ذخایر آبزیان دریای خزر و استفاده از ظرفیت […]

‌رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گفت: بازسازی ذخایر آبزیان رودسر در گرو دور نگه داشتن ۷رودخانه دائمی این شهرستان از آلودگی‌ها است.

رودخانهبه گزارش املش ما ، علی درویشی گفت: با توجه به فرارسیدن فصل مهاجرت آبزیان به رودخانه‌ها و در راستای حفاظت و حراست از ذخایر آبزیان دریای خزر و استفاده از ظرفیت اکولوژیکی رودخانه‌ها در بازسازی ذخایر شیلاتی، مأمورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از ابتدای سالجاری تاکنون طی مأموریت‌های اجرایی گشت و کنترل رودخانه‌های حوضه آبریز دریای خزر ضمن پایش رودخانه‌ها نسبت به جلوگیری از صید غیرمجاز و برخورد با متخلفین صید آبزیان پرداخته است.

وی افزود: تاکنون ۳۷ رشته تور سالیک، ۵ رشته دام زیر آبی و ۳ دستگاه پره صیادی از متخلفین صید کشف و ضبط کردند.

درویشی ادامه داد: همچنین با همکاری و تعامل مناسب با همکاران شیلات در پروژه تکثیر طبیعی ماهی سفید و گروه تکثیر مستقر در حاشیه رودخانه خشکرود به منظور حفاظت از رودخانه و جلوگیری از صید غیرمجاز اقدام می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رودسر با اشاره به اینکه این شهرستان دارای بیش از ۷ رشته رودخانه دائمی است، خاطرنشان کرد: این رودخانه‌ها که به حوضه آبریز دریای خزر می‌ریزند، نقش بسزایی در تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان ایفا می‌کنند و محل مهاجرت انواع ماهیان خاویاری، ماهی آزاد، ماهی سفید، سس ماهی و سایر آبزیان است.

وی در ادامه از پایش زیست محیطی و بررسی وضعیت مدیریت اجرایی پسماندها ، کنترل فاضلاب‌ها خبر داد و گفت:

ترویج فرهنگ مدیریت پسماندها و کاهش حجم زباله، لزوم تفکیک زباله از مبداو استفاده از زباله‌های تر بعنوان کود آلی در محوطه فضای سبز و همچنین کنترل فاضلاب و عدم هدایت و تخلیه به ساحل دریای خزر از اولویت‌های کاری محیط زیست رودسر در سالجاری است.

درویشی گفت: نظر به اکوسیستم ‌شکننده نوار ساحلی دریای خزر‌، لزوم حفاظت و صیانت از سواحل و جلوگیری از آلودگی منابع آبی، شناسنامه جامع مجتمع‌های رفاهی شامل مختصات جغرافیایی، کدپستی‌، مساحت کل زمین، زیربنای واحدها، تعداد سوئیت‌ها‌، نحوه کنترل فاضلاب، احداث تصفیه خانه فاضلاب در حال تکمیل و تدوین نهایی است./ایسنا

ارسال دیدگاه

کسب درآمد