کد خبر: 66103

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۱۵:۰۵

نیمه پنهان ماه؛مردی شبیه به نام علی

«نیمه پنهان ماه» گفت وگو با همسر شهید علی انصاری رودسری، چهارشنبه ۱۸ فروردین از شبکه افق تقدیم مخاطبان خواهد شد.. به گزارش املش ما  به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، شهید علی انصاری اخوین رودسری در شهرستان رودسر به دنیا آمد، او بعد از گذراندن تحصیلات مقدماتی به دانشگاه تهران رفت و در […]

«نیمه پنهان ماه» گفت وگو با همسر شهید علی انصاری رودسری، چهارشنبه ۱۸ فروردین از شبکه افق تقدیم مخاطبان خواهد شد..

علی انصاریبه گزارش املش ما  به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، شهید علی انصاری اخوین رودسری در شهرستان رودسر به دنیا آمد، او بعد از گذراندن تحصیلات مقدماتی به دانشگاه تهران رفت و در رشته اقتصاد به ادامه تحصیل پرداخت ولی بعد از یک سال تغییر رشته داد و ریاضی را برگزید هر چند بازداشت توسط ساواک به دلیل فعالیت های انقلابی، وقفه ای در تحصیل او به وجود آورد.
با این همه او از کسب دانش باز نماند و به توصیه پدربزرگش به آمریکا رفت و توانست ریاضی را تا دریافت مدرک دکتری ادامه دهد.

دبیری انتشارات انجمن اسلامی در آمریکا و ارتباط با روحانیون مبارز در زمینه انتشار کتاب از جمله فعالیت های او در زمان تحصیل به شمار می روند ولی به جرم تبلیغ در هنگام تحصیل، از تدریس در دانشگاه های آمریکا منع شد.

شهید انصاری رودسری بعد از پیروزی انقلاب در سمت هایی همچون معاونت استانداری خراسان، استانداری گیلان، ریاست دانشکده فنی گیلان و عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران به نظام جمهوری اسلامی خدمت کرد.

حمیده دانش کاظمی که مهمان برنامه این هفته «نیمه پنهان ماه» خواهد بود، همسر این شهید است، او در سال ۱۳۵۱ با علی ازدواج کرد، پیمانی مشترک که تا زمان شهادت او یعنی ۱۵ تیر ۱۳۶۰ ادامه داشت.

خانم دانش در در مورد همسرش می گوید: «علی همانند صاحب نامش بی ‌نشان و بی ‌ریا مرهم زخم های دل نیازمندان بود».

وصیت نامه شهید اخوین رودسری دارای فرازهای مهمی است، از جمله در بخشی از آن خطاب به دخترش می نویسد: «و تو ای دخترم، کوله بارم را بر دوش گیر و فرزند شهادت باش؛ همرزمان تو در ۱۷شهریور ماه غوغا به پا کردند و با سمیه‌ ها همراه شدند، تو نیز همچون سمیه از حق پیروی کن و بدان که هیچ مکتبی غیر از اسلام یارای پیاده کردن عدالت اجتماعی را ندارد».

«نیمه پنهان ماه» کاری از امیر بنان در مقام تهیه کننده و یاسر انتظامی به عنوان کارگردان، این هفته چهارشنبه ۱۸ فروردین ساعت های ۱۸ و ۲۳ از شبکه افق پخش می شود.

تکرار این برنامه را می توانید در ساعت های ۹ و ۱۱٫۳۰ روز پنجشنبه از همین شبکه ببینید.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد