کد خبر: 65978

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۳ - ۱۳:۱۲

نماینده تالش:صد در صد پاکت سیمان کشور وارداتی است / با اعتبار بازسازی چوکا ۱۰۴۹ نفر را بازخرید زودهنگام کردند

نماینده‌ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه امکان تولید پاکت سیمان در داخل کشور وجود دارد گفت: منافع وارد باعث شده است مسئولان اجازه راه اندازی این خط تولید را در داخل کشور ندهند. به گزارش املش ما ، محمود شکری نماینده ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در […]

نماینده‌ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه امکان تولید پاکت سیمان در داخل کشور وجود دارد گفت: منافع وارد باعث شده است مسئولان اجازه راه اندازی این خط تولید را در داخل کشور ندهند.

محمود شکریبه گزارش املش ما ، محمود شکری نماینده ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ماسال، ضمن تأکید بر اینکه چوکا ظرفیت توسعه و افزایش اشتغال را دارد اظهار داشت: از سال ۸۱ تا ۸۵ برای چوکا ۴۴ میلیارد تومان وام و سود سهام شرکا پرداخت شد تا این کارخانه نوسازی شود چون در همان زمان، کارشناسان دخلی و خارجی نظر داده بودند که دستگاهها مستهلک شده اند و باید نوسازی شوند.

وی افزود: از  رقم ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات گرفته شده، ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلون تومان را برای بازخرید زودهنگام ۱۰۴۹ نفر هزینه کردند و برای کارخانه چوکا حدود ۸۰۰ نفر نیرو باقی ماند. حدود ۴ میلیارد تومان ماشین آلات خریداری شد و مابقی مبلغ برای نوسازی ماشین الات هزینه نشد. من به این بی مدیریتی نمی گویم بلکه نقصانی در کار وجود داشته است و بقیه پول مشخص نیست در کجا هزینه شد و تنها فاکتورهای سوری برای آن درست شده است.

شکری با بیان اینکه با توسعه ی چوکا در حد محدود تا ۳۰۰۰ نفر می توانند در آنجا مشغول به کار شوند گفت: در حال حاضر، صد در صد پاکت سیمان وارداتی است. چرا مسئولان زیر بار نمی روند که کارخانه ی آن راه اندازی شود. جالب این است که به راحتی امکان تولید آن در کشور وجود دارد.
عضو هیأت امنای صندوق توسعه ملی کشور، تولید نکردن برخی محصولات کاغذی را به دلیل وجود مافیای احتمالی در واردات دانست و اظهار کرد: صد در صد کاغد تست لاینر کشور وارداتی است در حالی که خط تولید آن وجود دارد اما تولید نمی کند چون سود واردات بیشتر است و در مجموع بالای ۹۰ درصد کاغذ کشور واردات می شود در حالی که با ۶۰ میلیون دلار می توان تکنولوژی آن را وارد کشور کرد و در کشور تولید نمود. در واقع برای کشور خیلی ارزان کاغذ مورد نیاز کشور قابل تولید است اما اراده ی تولید وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد