کد خبر: 65951

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ - ۱۶:۰۵

افزایش ۲۰ درصدی زائران بقاع متبرکه شهرستان‌های رودسر و املش

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رودسر و املش از افزایش ۲۰ درصدی زائران بقاع متبرکه این دو شهرستان در ایام نوروز امسال خبر داد. به گزارش املش ما ، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی پاکیزه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رودسر، اظهار داشت : از شروع تعطیلات نوروزی تا کنون حدود ۱۵ […]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رودسر و املش از افزایش ۲۰ درصدی زائران بقاع متبرکه این دو شهرستان در ایام نوروز امسال خبر داد.

پاکیزهبه گزارش املش ما ، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی پاکیزه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رودسر، اظهار داشت : از شروع تعطیلات نوروزی تا کنون حدود ۱۵ هزار نفر از بقاع متبرکه این دو شهرستان بازدید کرده‌اند که این میزان زائر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش داشته و پیش‌بینی می‌شود با شروع موج دوم سفرها تا پایان تعطیلات نوروزی شاهد استقبال بیشتری باشیم.

وی همچنین از برگزاری طرح آرامش بهاری در جوار ۱۰ بقعه متبرکه در این دو شهرستان خبر داد و گفت: برپایی خیمه‌های معرفت، حلقه‌های معرفت، پاسخگویی به شبهات، غرفه‌های حجاب و عفاف، قرآن برای کودکان همراه با جایزه و ایستگاه‌های صلواتی را از جمله خدمات به زائران در راستای این طرح است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رودسر و املش راه اندازی ایستگاه‌های سلامت را از دیگر خدمات در راستای طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه خواند و افزود: این طرح با تعامل مراکز بهداشتی درمانی و بسیج جامعه پزشکی در راستای اجرای مهر تندرستی در جوار بقاع متبرکه در حال برگزاری است.

وی گفت: در اجرای این طرح زائرانی که نیاز به خدمات پزشکی دارند به‌صورت رایگان ویزیت شده و هزینه آن از محل نیات واقفان مرتبط با درمان تأمین می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین پاکیزه همچنین با اشاره به از اجرای ویژه برنامه تحویل سال در جوار بقاع متبرکه این دو شهرستان، افزود: در زمان تحویل سال حدود ۵ هزار نفر از ویژه برنامه های تحویل سال شامل سفره هفت سین، اجرای سرود و تواشیح، صلوات خاصه امام رضا(ع) و پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و برنامه‌های شاد و متنوع بهره‌مند شدند.

وی اظهار کرد: شهرستان‌های رودسر و املش ۵۰۰ مسجد و ۲۲۰ بقعه متبرکه دارد که هر ساله پذیرای هزاران زائر و گردشگر از سراسر کشور هستند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد