صبح روز گذشته قطعی آب شرب چند منطقه پرجمعیت املش باعث شده بود ، اهالی با ظرف و دبه های بزرگ  به نقاط دیگر شهر برای آوردن آب شرب به منزل خود اقدام کنند.

دبه آببه گزارش خبرنگار املش ما ، صبح دیروز آب چندین نقطه مهم شهر املش قطع شد و ساعات پایانی شب وصل گردید و باز شنیده شد: طغیان “سفید آب” رحیم آباد دلیل قطعی آب بسیاری از شهروندان املشی بوده است.

این اتفاق سال گذشته موجب نگرانی بسیاری از اهالی این شهر شد و اهالی همانند روز گذشته با دبه های آب به این سو و آن سو جهت تامین آب منزل مراجعه می کردند.

و اما اگر اندکی ریشه ادبی شهر املش بازگردیم ، املش نامی است مرکب از دو واژه «ام» و «لش» که «لش» به معنی راکد، ایستاده، و «ام» به رود و رودخانه اطلاق می‌شودکه بدان معناست که در این شهر رودخانه ها و آب بندان های بسیاری وجود دارد .

در دنیای امروز در بسیاری از کشورهای صنعتی آب شور دریا تصفیه میشود ولی در استان پر آب و باران گیلان تمام این آب ها به دریا روانه می گردند و استفاده ی شایانی از آن نمی شود باید مدیران شهرستانی و استانی در خصوص مهار این آب ها اقدام کنند.

ایجاد تصفیه خانه در شهر املش یکی از نیازهایی است که مدیران این شهرستان باید به فکر راه اندازی آن باشند زیرا که طغیان ” سفید آب ” رحیم آباد جز نگرانی و سختی برای مردم املش چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت.

اشتراک این خبر در :