کد خبر: 65801

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۸:۲۹

نماینده اهل تسنن سیستان و بلوچستان:اردوهای جهادی مصداق بارز جهاد اکبر است / اگر مسئولی به کارکرد اردوهای جهادی شک دارد به متون اسلامی و آیات قرآنی مراجعه کند

مولوی تذیر احمد سلامی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جهادی با بیان اینکه در متون اسلامی دو نوع جهاد اکبر و جهاد اصغر داریم، اظهار داشت: جهاد بر علیه کافران و کسانی که مانع از اجرای احکام الهی می شوند، جهاد اصغر نام دارد […]

مولوی تذیر احمد سلامی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جهادی با بیان اینکه در متون اسلامی دو نوع جهاد اکبر و جهاد اصغر داریم، اظهار داشت: جهاد بر علیه کافران و کسانی که مانع از اجرای احکام الهی می شوند، جهاد اصغر نام دارد و جهاد با نفس نیز جهاد اکبر نام دارد.

مولویبه گزارش املش ما ، مولوی تذیر احمد سلامی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جهادی با بیان اینکه در متون اسلامی دو نوع جهاد اکبر و جهاد اصغر داریم، اظهار داشت: جهاد بر علیه کافران و کسانی که مانع از اجرای احکام الهی می شوند، جهاد اصغر نام دارد و جهاد با نفس نیز جهاد اکبر نام دارد.

نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به اعتقاد بنده اردوهای جهادی، جهاد اکبر هستند، گفت: این اردوها از این نظر جهاد اکبر هستند که شرکت کنندگان در آنها بر علیه نفس اماره و نفس شیطانی جهاد کرده اند.

مولوی تذیر احمد سلامی افزود: تردیدی نیست که جوانان و نوجوانانی که در شرایط سخت و به دور از خانه و خانواده مشغول کارهای سختی مانند بنایی و تجهیز منازل و مساجد انجام می دهند، در حال جهاد اکبر هستند.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تهران با بیان اینکه در واقع آنها با نفسی که نمی خواهد این کارها را انجام دهد، جهاد می کنند، عنوان کرد: دانشجویان و دانش آموزان ما با آن علم، سواد و فن به کارهای عام المنفعه و در حقیقت جهاد در جهاد انجام می دهند و این اقدام ابتکاری تنها در نظام اسلامی ایران در قالب گروه های بسیجی قابل مشاهده است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: این اردوها ابتکار جالبی است که شبیه حرکت انبیا و شهدای است و این خواسته اسلام و نظام اسلامی است که برخی از جوانان رفاهیات زندگی را برای خدمت به مستضعفان رها می کنند و خود را به زحمت می اندازند.

وی درباره این موضوع که برخی معتقدند که کار جهادگران ثمری ندارد، اظهار داشت: معیارهای زندگی برای افراد متفاوت است و کسانی که اینگونه فکر می کنند، معیارهای معکوسی دارند.

مولوی سلامی افزود: اردوهای جهادی جزو مقتضیات اسلام است ک به عقیده بنده این اردوها جزو کارهای عبادی است. خداوند انسان را برای انسان دوستی و خدمت به دیگران خلق کرده است و اگر کسی به این کارها ایراد وارد کند به دلیل معکوس بودن معیارهایش به معیارهای زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به اقدامات تفرقه افکنانه دشمن بین مسلمانان تصریح کرد: خدمت جوانان ایران اسلامی به مناطق محروم بدون نگاه به دین و مذهب آنها مصداق وحدت است و سیلی محکمی به فتنه گری دشمن محسوب می شود.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه حرکت اردوهای جهادی در راستای اقدامات اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: اگر توجه کنید این اردوها متکی بر توان نیروهای داخلی است و اگر ما به خودباوری در این موضوع برسیم، تحریم های دشمن دیگر اثری بر اقتصاد ما نخواهد داشت.

مولوی سلامی بیان کرد: جهادگران باید این روحیه جهادی و انقلابی را در خود تقویت کنند و در عین حال این روحیه را در جامعه ترویج دهند.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تهران با تاکید بر این موضوع که باید روحیه و هدف این جهادگران را درک کنیم، اظهار داشت: بعد از اینکه این روحیه در افراد به درک واقعی رسید باید برای ملحق شدن دیگر افراد جامعه به این اردوها، جوانان و خانواده های آنها را در این راه تشویق کنند.

نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعلل برخی از مسئولان در همراهی جهادگران، گفت: این حرکت یک کار خداپسندانه است و اگر هنوز کسی به اهداف این کار شک دارد می تواند به متون اسلامی و آیات قرآنی مراجعه کند تا درک کند که این کار جهادگران برای خدمت به خلق خداوند است./بسیج سازندگی

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد