اولین نمازجمعه سال ۹۵ به امامت جماعت حجت الاسلام تقی روحانی در مصلی نمازجمعه املش با استقبال نمازگذاران این شهر برگزار شد.

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، امام جمعه املش در خطبه های نماز جمعه این شهر به سالروز تاسیس جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و گفت: حضور ۹۸ درصدی مردم پای صندوق های رای در سال ۵۸ جهانیان را در شگفتی و بهت قرار داد.

حجت الاسلام روحانی افزود: عده ای در آن روز می خواستند حکومت دمکراتیک در ایران ایجاد نمایند ولی با هوشیاری امام راحل و فرمایش ایشان مبنی بر جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر ، این توطئه ها را خنثی نمودند و باعث گردیدند حکومت جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردد.

وی ادامه داد : ملت ایران پس از ۲۵۰۰ سال از چنگال حکومت شاهنشاهی و طاغوت و استکبار رهایی جست و با انتخابی درست آزادگی را برای خود و نسل های بعد رقم زد.

امام جمعه املش خاطرنشان کرد: نام گذاری سال ۹۵ توسط رهبر معظم انقلاب بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دو پیام استکبارستیزی به همراه داشت که باید دولتمردان در سال جاری در راستای آن جهت خدمت رسانی بیشتر گام بردارند.

حجت الاسلام روحانی تصریح نمود: ۱۰ راهکار و پیشنهاد عملی در راستای شعار سال توسط رهبر انقلاب مطرح شد که با اجرای آن می توانیم سالی پربرکت را رقم بزنیم .

وی  به استقلال کشور اشاره نمود و گفت: داشتن استقلال بمعنی آن نیست با هیچ کشوری ارتباط و تعامل نداشته باشیم بلکه باید روی پای خویشتن بایستیم و مشکلات را خودمان رفع نمائیم .

امام جمعه املش در پایان استقلال واقعی کشور را در گرو قدم گذاشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: همانگونه که در ۳۷ سال عمر انقلاب در برابر دشمنان سرخم نکرده ایم باید مردم و مسئولین برای محقق شدن سربلندی کشور همت و تلاش بیشتری داشته باشند.

اشتراک این خبر در :