کد خبر: 65668

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ - ۹:۳۶

بانوان گیلانی خط شکن اقتصاد مقاومتی

زنان گیلانی از قدیم الایام با حضور در باغات چای و شالیزارهای برنج دوشادوش مردان این سرزمین در اقتصاد خانواده نقش آفرین بوده اند. به گزارش خبرنگار املش ما ، بانوان گیلانی چه در سرما و چه گرما با حضور در باغات چای و شالیزارهای برنج و همچنین تولید سبزی در باغچه خانگی شان همواره نقش تاثیر گذاری […]

زنان گیلانی از قدیم الایام با حضور در باغات چای و شالیزارهای برنج دوشادوش مردان این سرزمین در اقتصاد خانواده نقش آفرین بوده اند.

به گزارش خبرنگار املش ما ، بانوان گیلانی چه در سرما و چه گرما با حضور در باغات چای و شالیزارهای برنج و همچنین تولید سبزی در باغچه خانگی شان همواره نقش تاثیر گذاری در اقتصاد خانواده ایفا می نمایند.

نقش و حضور زنان در زمینه کشاورزی بالاخص مایحتاج سفره خانه خود می تواند زیرساخت های اقتصاد مقاومتی را محکم تر نمایند و نقش بسزایی در اقتصاد خانوار داشته باشند.

با توجه به اینکه استفاده از سبزیجات بالاخص در برنامه غذایی خانواده های گیلانی ، چه بصورت خام و چه بصورت پخته و خورشتی چشمگیر می باشد ، از این رو برخی بانوان گیلان زمین در حیاط خانه شان به کاشت سبزیجات محلی می پردازند و از این رو می توان به نقش مهم کشاورزی خرد را در اقتصاد مقاومتی اشاره نمود.

از این رو بانوان گیلانی را می توان خط شکنان اقتصاد مقاومتی دانست زیرا که بیش از ۷۰ درصد هزینه خوراک خانواده ها را از باغچه خانگی شان تامین می نمایند .

باغ سبزی

ارسال دیدگاه

کسب درآمد