کد خبر: 65594

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۲۲:۳۱

آیا میراث فرهنگی رشت فقط رقص است؟

چند ماه پیش بود که به بهانه روز رشت جشن های باصطلاح محلی در میدان شهرداری رشت برگزار شد و انجام اعمال به دور از شئونات اسلامی در ملاعام توسط عوامل جشن فوق با انتقادات بسیار زیادی از سوی مردم مواجه گردید. به گزارش املش ما ، چند ماه پیش بود که به بهانه روز […]

چند ماه پیش بود که به بهانه روز رشت جشن های باصطلاح محلی در میدان شهرداری رشت برگزار شد و انجام اعمال به دور از شئونات اسلامی در ملاعام توسط عوامل جشن فوق با انتقادات بسیار زیادی از سوی مردم مواجه گردید.

رقصبه گزارش املش ما ، چند ماه پیش بود که به بهانه روز رشت جشن های باصطلاح محلی(بخوانید تقلید غربی) در میدان شهرداری رشت برگزار شد و انجام اعمال به دور از شئونات اسلامی و رقص و حرکات ناموزون در ملاء عام توسط عوامل جشن فوق با انتقادات بسیار زیادی از سوی مردم و خانواده های شهدا و مسئولین استان مواجه گردید.

هنوز این واقعه ننگین از ذهن مردم رشت پاک نشده است که متاسفانه باز هم اقدامی شبیه جشن فوق، دیشب(پنجشنبه) در همان مکان و به همان شیوه توسط آن اداره فرهنگی برگزار شد!

در جریان برگزاری این مراسم به علت اعمال خلاف شئون اسلامی اینبار دیگر خون مردم به جوش آمده و در همان مکان دست به اعتراض زدند.

همچنین نیروهای انتظامی در اقدامی قابل تقدیر به قائله ورود کرده و مسئول اصلی این مراسم آقای -ج- را بازداشت کردند.

حال سوال این است که چرا آقایان فقط به دنبال رقص و حرکات ناموزون هستند؟

آیا میراث فرهنگی و گذشته رشت فقط رقص و حرکات ناموزون است؟

آیا اینکه ما در محرم هم تعزیه برگزار میکنیم مجوز این است که در سایر ایام دست به هر کاری بزنند؟

در پایان گفتنی است آن اداره فرهنگی هر چه سریعتر ضمن معرفی سایر عوامل، از حادثه فوق باید اعلام برائت کند تا حواشی آن دامن خودش را نگیرد./۸دی

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کسب درآمد