چند روز پیش امام جمعه املش در گفتگوی خبری از عدم پاسخگویی مدیرکل اوقاف به تماس های تلفنی اش گلایه نموده بود، عصر دیروز روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر و املش جوابیه داد و دلیلش را تلاش برای اعمال فشار بر مدیر کل اوقاف استان برای جذب بودجه بیشتر برای شهرستان بیان داشت.

عادلی روحانیبه گزارش خبرنگار املش ما ، چند روز پیش  امام جمعه املش در گفتگوی خبری با خبرگزاری کاسپین از رفتارهای مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان ابراز ناراحتی نمود و گفت:ایشان پاسخگوی بعضی از ائمه جمعه  نیستند.

حجت الاسلام تقی روحانی در ادامه به تماس هایی که در طول  ۲۴ ساعت به مدیرکل اوقاف داشته خبرداد و افزود: در طول این مدت همواره عدم پاسخگویی از طرف حجت الاسلام عادلی را به همراه داشت که این رفتار عادلی توهین به امامان جمعه می باشد.

و اما روز گذشته متنی از سوی روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های رودسر و املش در اختیار رسانه ها قرار گرفت که می شود  آن را جوابیه به انتقادهای امام جمعه املش از مدیر کل اوقاف دانست.

در این متن آمده است :

رعایت سلسله مراتب اداری و به رسمیت شناختن اداره ی اوقاف هر شهرستان، هم احترام به مدیر آن شهرستان و هم احترام به مدیر کل اوقاف گیلان و مقررات است و این موضوع و پرهیز ازحاکم کردن روابط به جای ضوابط از جمله مسائلی است که باید مورد توجه ائمه ی محترم جمعه قرار بگیرد.

آقای روحانی فرموده اند که آقای عادلی به تلفنهایشان پاسخ نمی دهند و این عدم رعایت اخلاق در مدیریت اسلامی است، اما با تمام احترامی که برای ایشان قائلیم باید بگوییم، آنچه خلاف اخلاق اسلامی است، تلاش برای اعمال فشار بر مدیر کل اوقاف استان برای جذب بودجه بیشتر برای شهرستان می باشد که با توجه به محدودیتهای بودجه ای که ادارات استان با آن مواجه هستند می تواند منجر به تضییع حق سایر شهرستانهای استان گردد، پس شایسته است همگی ضمن احترام به ضوابط از جوسازی و اعمال فشار بر مسئولین استانی پرهیز نماییم که هم به اخلاق مدیریت اسلامی وهم به عدالت نزدیکتر است.

اشتراک این خبر در :