کد خبر: 65586

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۶:۱۰

جوابیه اوقاف به انتقادهای امام جمعه املش؛با اعمال فشار برای جذب بودجه بیشتر،حق دیگران را تضییع نکنید

چند روز پیش امام جمعه املش در گفتگوی خبری از عدم پاسخگویی مدیرکل اوقاف به تماس های تلفنی اش گلایه نموده بود، عصر دیروز روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر و املش جوابیه داد و دلیلش را تلاش برای اعمال فشار بر مدیر کل اوقاف استان برای جذب بودجه بیشتر برای شهرستان بیان داشت. به […]

چند روز پیش امام جمعه املش در گفتگوی خبری از عدم پاسخگویی مدیرکل اوقاف به تماس های تلفنی اش گلایه نموده بود، عصر دیروز روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر و املش جوابیه داد و دلیلش را تلاش برای اعمال فشار بر مدیر کل اوقاف استان برای جذب بودجه بیشتر برای شهرستان بیان داشت.

عادلی روحانیبه گزارش خبرنگار املش ما ، چند روز پیش  امام جمعه املش در گفتگوی خبری با خبرگزاری کاسپین از رفتارهای مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان ابراز ناراحتی نمود و گفت:ایشان پاسخگوی بعضی از ائمه جمعه  نیستند.

حجت الاسلام تقی روحانی در ادامه به تماس هایی که در طول  ۲۴ ساعت به مدیرکل اوقاف داشته خبرداد و افزود: در طول این مدت همواره عدم پاسخگویی از طرف حجت الاسلام عادلی را به همراه داشت که این رفتار عادلی توهین به امامان جمعه می باشد.

و اما روز گذشته متنی از سوی روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های رودسر و املش در اختیار رسانه ها قرار گرفت که می شود  آن را جوابیه به انتقادهای امام جمعه املش از مدیر کل اوقاف دانست.

در این متن آمده است :

رعایت سلسله مراتب اداری و به رسمیت شناختن اداره ی اوقاف هر شهرستان، هم احترام به مدیر آن شهرستان و هم احترام به مدیر کل اوقاف گیلان و مقررات است و این موضوع و پرهیز ازحاکم کردن روابط به جای ضوابط از جمله مسائلی است که باید مورد توجه ائمه ی محترم جمعه قرار بگیرد.

آقای روحانی فرموده اند که آقای عادلی به تلفنهایشان پاسخ نمی دهند و این عدم رعایت اخلاق در مدیریت اسلامی است، اما با تمام احترامی که برای ایشان قائلیم باید بگوییم، آنچه خلاف اخلاق اسلامی است، تلاش برای اعمال فشار بر مدیر کل اوقاف استان برای جذب بودجه بیشتر برای شهرستان می باشد که با توجه به محدودیتهای بودجه ای که ادارات استان با آن مواجه هستند می تواند منجر به تضییع حق سایر شهرستانهای استان گردد، پس شایسته است همگی ضمن احترام به ضوابط از جوسازی و اعمال فشار بر مسئولین استانی پرهیز نماییم که هم به اخلاق مدیریت اسلامی وهم به عدالت نزدیکتر است.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :2

 • حقیقت

  تاریخ : ۲۸ - اسفند - ۱۳۹۴

  امام جمعه نماینده رهبرانقلاب ونماینده ولی فقیه دراستان وشهرستان است…هفته گذشته.اقای رهبری .این هفته اداره اوقاف…احساس می شود حریم نهادهای پیش بینی شده امام..سپاه و ائمه جماعت دراین شهرستان درحال تخریب است؟؟؟؟؟ آقایان کاری نکنند حزب الله ای ها وارد میدان شوند…سپاه وامام جمعه دو نهادارزشی وانقلابی زیرنظر رهبری است


  پاسخ

 • رانکوهی

  تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۳۹۴

  سلام ازجمله وظایف معنوی امام جمعه برقراری ارتباط با مدیران کل استان جهت توسعه شهرستان است.مشکلات یکی از دغدغه های رهبری وامامان جمعه است.اوقاف وسایردستگاه موظف به به رهنمودها امامان جمعه هستند.ازن حرکت اوقاف نوعی بی ادبی.به ساحت مقدس امام جمعه است… بهتراست اوقاف به جای جواب دادن عذرخواهی کند…زنگ تلفن نوعی درب منزل زدن است. آن هم درلباس مسولیت جوابش واجب


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد