رئیس کمیته امداد امام املش از پرداخت حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به مددجویان این نهاد در مدت ۱۱ ماه گذشته خبر داد. 

به گزارش املش ما ، علی‌مرتضی‌ میرزایی بعد از ظهر امروز در نشست کمیته امداد این شهرستان اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به بیش از ۳ هزار خانواده مددجو در قالب پنج هزار نفر جمعیت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ میلیون ریال به ۱۹ خانواده مددجوی آسیب‌دیده پرداخت شده است، افزود: در مدت مذکور بالغ بر ۸۲۳ میلیون ریال کمک‌جهیزیه به ۷۰ نوعروس، نوداماد و … پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) املش عملکرد واحد خودکفایی و اشتغال در قالب کشاورزی و باغداری، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، خدمات و فعالیت های صنعتی و معدنی را مثبت ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق امداد و اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی به ۱۴۵ نفر از مددجویان و فرزندان مجرد آنها اختصاص یافته است.

میرزایی آموزش فنی و حرفه‌ای برای ۱۷۴ مددجو و فرزندان آنها با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیون ریال را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد برشمرد و گفت: در مدت مذکور برای ۷۴۷ مددجو و نیازمند بیش از ۸ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۲۸ نفر دانش‌آموز و تعداد ۲۲ دانشجو زیرپوشش کمیته امداد املش هستند، خاطرنشان کرد: برای هزینه بیمه اجتماعی مددجویان طرح‌های خودکفایی و زنان سرپرست خانوار بالغ بر یک میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال پرداخت شده است.

این مسئول پرداخت ۲۴۰ میلیون ریال برای طرح تغذیه ۵۰ کودک زیر شش سال را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و یادآور شد: در مدت مذکور میزان درآمد این نهاد از محل کمک‌های نقدی مردم، درآمد حاصل از صندوق‌های صدقات و طرح احسان دانش‌آموزی حدود دو میلیارد ریال بوده است.

وی تأمین مسکن مناسب برای مددجویان را اولویت برنامه کمیته امداد املش در سال آینده بیان کرد و متذکر شد: ساخت و خرید تعداد ۲۳ واحد مسکن به مبلغ بیش از یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال و… از جمله اقدام‌های کمیته امداد املش در سال جاری بوده است./فارس

اشتراک این خبر در :