کد خبر: 65481

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۶:۰۰

در ۱۱ ماه گذشته؛ پرداخت ۱۸ میلیارد ریال مستمری به مددجویان املشی

رئیس کمیته امداد امام املش از پرداخت حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به مددجویان این نهاد در مدت ۱۱ ماه گذشته خبر داد.  به گزارش املش ما ، علی‌مرتضی‌ میرزایی بعد از ظهر امروز در نشست کمیته امداد این شهرستان اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به بیش از ۳ […]

رئیس کمیته امداد امام املش از پرداخت حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به مددجویان این نهاد در مدت ۱۱ ماه گذشته خبر داد. 

به گزارش املش ما ، علی‌مرتضی‌ میرزایی بعد از ظهر امروز در نشست کمیته امداد این شهرستان اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته حدود ۱۸ میلیارد ریال مستمری به بیش از ۳ هزار خانواده مددجو در قالب پنج هزار نفر جمعیت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ میلیون ریال به ۱۹ خانواده مددجوی آسیب‌دیده پرداخت شده است، افزود: در مدت مذکور بالغ بر ۸۲۳ میلیون ریال کمک‌جهیزیه به ۷۰ نوعروس، نوداماد و … پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) املش عملکرد واحد خودکفایی و اشتغال در قالب کشاورزی و باغداری، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، خدمات و فعالیت های صنعتی و معدنی را مثبت ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق امداد و اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی به ۱۴۵ نفر از مددجویان و فرزندان مجرد آنها اختصاص یافته است.

میرزایی آموزش فنی و حرفه‌ای برای ۱۷۴ مددجو و فرزندان آنها با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیون ریال را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد برشمرد و گفت: در مدت مذکور برای ۷۴۷ مددجو و نیازمند بیش از ۸ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۲۸ نفر دانش‌آموز و تعداد ۲۲ دانشجو زیرپوشش کمیته امداد املش هستند، خاطرنشان کرد: برای هزینه بیمه اجتماعی مددجویان طرح‌های خودکفایی و زنان سرپرست خانوار بالغ بر یک میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال پرداخت شده است.

این مسئول پرداخت ۲۴۰ میلیون ریال برای طرح تغذیه ۵۰ کودک زیر شش سال را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و یادآور شد: در مدت مذکور میزان درآمد این نهاد از محل کمک‌های نقدی مردم، درآمد حاصل از صندوق‌های صدقات و طرح احسان دانش‌آموزی حدود دو میلیارد ریال بوده است.

وی تأمین مسکن مناسب برای مددجویان را اولویت برنامه کمیته امداد املش در سال آینده بیان کرد و متذکر شد: ساخت و خرید تعداد ۲۳ واحد مسکن به مبلغ بیش از یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال و… از جمله اقدام‌های کمیته امداد املش در سال جاری بوده است./فارس

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد