کد خبر: 64903

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ - ۲۱:۲۹

آیت الله قربانی در دیدار با مردم رودبار: رهبری آگاه و مؤمن رمز بقای انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه ۳۷سال از جمهوری اسلامی گذشت، گفت: رهبری آگاه و مؤمن رمز بقای انقلاب اسلامی است به گزارش املش ما به نقل از کاسپین ، آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با مردم شهرستان رودبار، اظهار کرد: پیامبر (ص) مبین احکام دین و تشکیل دهنده حکومت […]

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه ۳۷سال از جمهوری اسلامی گذشت، گفت: رهبری آگاه و مؤمن رمز بقای انقلاب اسلامی است

آیت الله قربانیبه گزارش املش ما به نقل از کاسپین ، آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با مردم شهرستان رودبار، اظهار کرد: پیامبر (ص) مبین احکام دین و تشکیل دهنده حکومت اسلامی بود.

وی افزود: بعد از ایشان دوازده امام معصوم (ع) از ناحیه آن حضرت و بنا بر دستور خداوند مامور تبلیغ دین و تشکیل حکومت اسلامی بودند اما متاسفانه جاه طلبان نگذاشتند اهل بیت (ع) حکومت اسلامی را تشکیل دهنده و بعضی ها را خامه نشین، اسیر و شهید کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند مصلحت دید امام زمان(عج) از دسترس ظالمان بیرون نگه داشته شود، بیان کرد: مردم در زمان غیبت باید در مسایل دین و حکومت الهی به عالمان ربانی مراجعه کنند اما طاغوتیان در طول تاریخ مانع این کار شدند و در طول چهارده قرن حکومت در دست ظالمان بود .

قربانی با تاکید بر اینکه امام راحل از تبار پیامبر (ص) اصل حکومت اسلامی را تبیین نمود، گفت: صالحان باید در رایس کار باشند و راه انداختن این موضوع برای امام گران تمام شد و او را زندانی و به عراق و ترکیه تبعید کردند و در نهایت به فرانسه رفت.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه ملت ایران خواهان امام راحل بودند و برادران سنی ما هم حکومت صالحان را قبول دارند، گفت: روزی که کماندوهای شاه به مدرسه فیضیه حمله کردند من کنار آقا سید یونس رودباری بودم و با آیت الله العظمی نوری همدانی در اتاقی بودیم و صحنه آن جنایت بزرگ را دیدیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی تحقق پیدا کرد و امام در راس کار قرار گرفت، افزود: مردم در جماران به زیارت امام راحل (ره) می رفتند تا نظامی نظام مند و قانونمند تشکیل شد.

قربانی با بیان اینکه در قانون اساسی مجتهد جامع الشرایط باید در راس نظام و رهبری باشد، گفت: ۱۰ ویژگی برای آن مرجع مشخص شده است و امام خامنه ای عزیز این ویژگی ها را داشتند و ایشان این کشتی نظام را هدایت و فرمانروایی می کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه ۳۷سال از جمهوری اسلامی گذشت و نظام ما پابرجاتر، جهانگیرتر و جا افتاده تر است، ادامه داد: رهبری آگاه و مؤمن رمز بقای انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه توضیح المسائل را باید داشته باشیم تا بر اساس آن عمل کنیم، ادامه داد: تمام مراجع صاحب توضیح المسائل نمی توانند حاکم حکومت اسلامی باشند.

قربانی ادامه داد: یک عده افراد را شما مردم باید معرفی کنید که خبرگان مرجع شناس و سیاست مدار با اشنایی از مسایل روز، جانشین رهبری را مشخص می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰نفر در کشور و هفت نفر هم در گیلان به عنوان کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان مشخص شده اند، گفت: مملکت را باید با برنامه و قانون اداره کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون جامعه را وضع می کنند و مراقب وزرا، دولت و مسئولان کشور هستند و در هفتم اسفند مردم به کاندیداهای خود رای می دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه اگر مردم نباشند رهبر، مجلس و دولت مقبولیت ندارد، تصریح کرد: مردم هستند که کشور را نگه می دارند و مقام معظم رهبری فرمودند رای دادن شما در هفتم اسفند رای دادن به محمد مصطفی (ص)، امیرالمومنین(ع) و امام زمان (عج) است.

جواد علیپور شهردار منجیل نیز در این دیدار با بیان اینکه ۷۶ هزار نفر واجد الشرایط رای دادن در شهرستان رودبار داریم، گفت: امیدواریم در هفتم اسفند بتوانیم در این امتحان الهی که وظیفه شرعی، دینی و ملی ما است به خوبی عمل کنیم.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد