کد خبر: 64805

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ - ۳:۵۰

آیت الله قربانی در دیدار با مردم فومن: افراد توانمند و پیرو ولایت فقیه درآینده این کشور بسیار تاثیر گذار هستند

نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: انتخاب افراد مومن، توانمند و پیرو ولایت فقیه برای آینده این کشور بسیار تاثیر گذار است به گزارش املش ما ، آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت صبح در دیدار با مردم ولایتمدار شهرستان فومن، اظهار کرد: ارادت و آشنایی بنده […]

نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: انتخاب افراد مومن، توانمند و پیرو ولایت فقیه برای آینده این کشور بسیار تاثیر گذار است

آیت الله قربانیبه گزارش املش ما ، آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت صبح در دیدار با مردم ولایتمدار شهرستان فومن، اظهار کرد: ارادت و آشنایی بنده با مردم فومن به سال های گذشته بر می گردد زمانی که اینجانب در این شهرستان واعظ بودم و اساتید بزرگ و علمای این شهرستان به بنده لطف داشتند.

وی با بیان فضایل مرحوم آیت الله بهجت فومنی، عنوان کرد: مجتهدین و علمای زیادی در گذشته در استان گیلان وجود داشتند که هر کدام از این بزرگواران مایه افتخار حوزه و استان بودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به مردم شهرستان فومن، گفت: شما از شهرستان فومن یعنی شهر آیت الله بجهت بزرگترین عالم این خطه هستید و نام ایشان اگر هیچ عالمی نیز در استان وجود نداشته باشد به تنهایی برای افتخارات گیلان کافی است.

قربانی با بیان اینکه شهرستان فومن خطه شهدا و مجاهدین فی سبیل الله است، ادامه داد: بهترین فرزندان انقلاب در این منطقه وجود داشته اند و تاثیری که شهدا بر مردم و انقلاب گذاشتند تا قرن ها در این استان و کشور جاودان و باقی است .

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تفکرات شیعه و سنی و اختلاف نظرهای بین این دو تصریح کرد: عالمان دینی دو وظیفه دارند یکی از آن ها تبیین احکام دین و دیگری تدبیر امور حکومت اسلامی در زمان غیبت امام زمان (عج) می باشد.

وی اذعان کرد: تببین احکام دین با نوشتن کتب و تشریح مسایل فقهی و دینی برای مردم عنوان می شود و تدبیر امور حکومت نیز بر عهده رهبری شایسته و خردمند است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به در پیش بودن هفتم اسفند و انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات پیش رو بسیار حایز اهمیت است چون در این انتخابات باید افراد اصلح را برای تسریع در جریان امور کشور به مجلس وارد کنیم.

وی افزود: انتخاب افراد مومن، توانمند و پیرو ولایت فقیه برای آینده این کشور بسیار تاثیر گذار است.

حجت الاسلام صفوی امام جمعه مردم فومن نیز در این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و ابراز خرسندی ار حضور و دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، اظهار کرد: مردم ایران همیشه و در تمامی صحنه ها نشان دادند که از نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت می کنند و بیعت خود را در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر با رهبری اثبات کردند.

وی با برشمردن علم و دانش آیت الله زین العابدین قربانی و توانمندی ایشان در جایگاه نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: قلم شما و فصاحت و بلاغت جنابعالی در کتب و آثارتان مشاهده می شود و مایه مباهات است که از حضور شما مستفیذ شویم./کاسپین

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد